به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

درخواست کردیم مجازات پولادی بماند بعد از جام ملتها/کاشانی توانایی حل مشکلات امیدها را دارد

کفاشیان:

درخواست کردیم مجازات پولادی بماند بعد از جام ملتها/کاشانی توانایی حل مشکلات امیدها را دارد

» سرویس: ورزشي - فوتبال، فوتسال

رییس فدراسیون فوتبال ایران میگوید فقط از نتایج به دست آمده از تیم ملی امید ناراضی است و از نتایج تیمهای جوانان و نوجوانان رضایت دارد.

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان در ابتدای صحبتهای خود به وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس اشاره کرد و گفت: پرسپولیس یکی از تیمهای پرطرفدار و از وزنههای اصلی فوتبال ایران است و من هم از این شرایط ناراحتم و امیدوارم بتوانیم کاری انجام دهیم تا پرسپولیس از این شرایط خارج شود.

او ادامه داد: اگر لطمهای به تیمهای فوتبال پرسپولیس و استقلال وارد شود مطمئن باشید به فوتبال ما لطمه میخورد.

رییس فدراسیون فوتبال که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود، در مورد بحثهای پیش آمده درباره تراز مالی سالیانه فدراسیون فوتبال نیز گفت: این تراز مالی چیزی نیست که رییس فدراسیون فوتبال بخواهد بگوید خوب بوده یا نبوده. در این میان برخی از افراد مورد اطمینان مسئول حسابرسی هستند و هر سال ترازهای مالی را مورد بررسی قرار میدهند.

کفاشیان با بیان اینکه دیگر نهادها نیز تراز مالی فدراسیونها را مورد بررسی قرار میدهند گفت: البته برای رفع ابهام هفته گذشته جلسهای را برگزار کردیم و برای راحت شدن خیال همه، تمام صورتهای مالی خود را در اختیار گروهی قرار دادیم تا دوباره مورد بررسی قرار گیرد. البته این ترازهای مالی توسط نهادهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته بود و خوشبختانه هیچ مشکلی در آنها وجود نداشت.

او در بخش دیگری از صحبتهای خود به نتایج به دست آمده توسط تیمهای فوتبال پایه ایران اشاره کرد و گفت: در مورد تمام تیمهای رده پایه به جز تیم ملی امید برنامهریزی خوبی صورت گرفته بود. مسیر و هدفگذاری در دو سال گذشته فقط در تیم ملی امید به صورت موثری انجام نگرفته بود و به همین خاطر نتایج مناسبی را نیز به دست نیاوردیم. فراموش نکنیم که تیمهای رده پایه برای تقویت تیم ملی هستند و باید به آنها توجه کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ما برای تیمهای فوتبال جوانان و نوجوانان دو سال به صورت کامل برنامهریزی کردیم. در مورد تیم ملی فوتبال نوجوانان باید بگویم که کمیته فنی از این تیم راضی بود و این تیم فقط به کره شمالی که در ادامه قهرمان رقابتها شد نتیجه را واگذار کرد. در مورد تیم ملی جوانان نیز برخی اشتباهات فنی رخ داد و نتوانستیم به نتایج مطلوب دست یابیم.

کفاشیان با بیان اینکه برای تیم ملی جوانان برنامهریزی مناسبی صورت گرفته بود، اظهار کرد: این تیم به راحتی تیم ملی جوانان قطر را که عنوان قهرمانی را به دست آورد شکست داد ولی دیدید که در کمال شگفتی جوانان ما حتی از گروه خود صعود نکردند. البته این ناکامیها برای تیمهای کره، ژاپن و استرالیا هم رخ داد.

او افزود: یک مقدار از این مشکلات مربوط به مربیان میشود و بخش دیگر هم به استعدادیابی بازمیگردد.

کفاشیان با بیان اینکه فدراسیون فوتبال زحمات خود را برای تیمهای پایه کشیده بود، گفت: همه چیز را نباید در نتیجه ببینیم و به بخشهای دیگر نیز باید توجه کنیم. البته در مورد تیم ملی امید این ضعف را قبول دارم ولی از نتایج به دست آمده توسط تیمهای دیگر دفاع میکنم و مطمئن باشید نتایج آنها را در آینده میبینیم.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: بانوان ما جزو 8 تیم برتر آسیا هستند و خود را برای رسیدن به جام جهانی آماده میکنند. با وجود اینکه کشورهای آسیایی در فوتبال بانوان از قدرتهای جهانی به شمار میآیند اما بانوان ما نیز تلاش میکنند تا بتوانند بهترین نتایج را به دست بیاورند. در فوتبال ساحلی و فوتسال نیز کارهای خوبی انجام شده و نتایج آنها را دیدهایم. در این میان گاهی اوقات نتیجه نمیگیریم.

او در مورد انتخاب حمید علیدوستی به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران نیز گفت: علیدوستی قبلا هم با تیمهای پایه کار کرده بود و برای به وجود آوردن یک فضای جدید او را به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان انتخاب کردیم. امیدوارم با او همکاری مناسبی صورت پذیرد.

کفاشیان در مورد انتخاب امیرحسین پیروانی به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان نیز گفت: پیروانی تازه تیم جوانان را در دست گرفته و امیدوارم با این تیم نتایج خوبی را به دست بیاورد. هدف ما قرار دادن تیمهای قوی مقابل جوانان است تا بتوانیم محک خوبی را برای این تیم داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبتهای خود در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی امید نیز گفت: تیم ملی امید برای ما بسیار مهم است و ارزشش کمتر از تیم ملی بزرگسالان نیست. ما چندی پیش از حبیب کاشانی درخواست کردیم که مسئولیت تیم ملی امید را بر عهده بگیرد و او هم این مسئولیت را قبول کرد. مطمئن باشید جمع کردن بازیکنان، برخورد با آنها و البته اعزام تیم امید به مسابقههای برون مرزی بسیار دشوار است.

او با بیان اینکه حبیب کاشانی توانمندی چنین کاری را دارد اظهار کرد: کاشانی از همان ابتدا خاکپور را به عنوان سرپرست فنی مد نظر قرار داد و پس از آن صحبتهایی را با زلاتکو کرانچار در قطر برای تصدی سرمربیگری تیم ملی امید انجام داد. پس از آن یک سری بحثها توسط وزارت ورزش مطرح شد و آنها موافق حضور کرانچار بر روی نیمکت تیم ملی امید نبودند.

کفاشیان اضافه کرد: وزارت ورزش به خاطر سابقه مسائل غیر فنی و گزارشهایی که به دست آنها رسیده بود موافق حضور کرانچار در تیم ملی امید نبود و طی جلساتی که با آقایان سجادی، رغبتی و چند تن دیگر از مسئولان وزارت ورزش داشتیم، به ما اعلام کردند که از نظر فنی با کرانچار مشکلی نداریم ولی از نظر غیر فنی او را گزینه مناسبی برای سرمربیگری امید نمیدانیم، بنابراین کرانچار در آن هنگام رد شد.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به مذاکرات با محمد خاکپور پس از رد شدن زلاتکو کرانچار اظهار کرد: بعد از آن با محمد خاکپور مذاکرات خود را آغاز کردیم. خاکپور اعتقاد داشت که باید به تیم ملی امید شخصیت مستقلی را بدهیم و هر بازیکنی که میخواهد در تیم ملی حضور داشته باشد باید سابقه حضور در تیم ملی امید را نیز پیدا کند. در نهایت محمد خاکپور به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد و امیدواریم در جلساتی که با کارلوس کیروش برگزار خواهیم کرد نهایت همکاری را بین این دو شاهد باشیم.

او در مورد دستیاران محمد خاکپور در تیم ملی امید نیز گفت: حضور مجید صالح و هادی طباطبایی نشان دهنده شخصیت این تیم است. البته حضور حبیب کاشانی نیز کمک بسیاری به این تیم خواهد کرد و شاید اگر ما از محمد خاکپور برای سرمربیگری تیم ملی امید دعوت میکردیم، چنین اتفاقی رخ نمیداد.

کفاشیان افزود: من بارها گفتهام که شاید حبیب کاشانی فوتبال را بهتر از من میشناسد و ما به حضور چنین مدیرانی نیاز داریم. البته نباید فراموش کنیم که مربیان داخلی ما چیزی از مربیان خارجی کم ندارند و شاید حضور نیافتن کرانچار برای ما بهتر شد. محمد خاکپور چیزی از زلاتکو کرانچار کم ندارد.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد استعفای حبیب کاشانی نیز با خنده گفت: ایشان کمی دلخور شده بودند و بعد از اینکه به کربلا رفتند توبه کردند و قرار شد دیگر استعفا ندهند!

او در بخش دیگری از صحبتهای خود در مورد بحث استعفای اسماعیل حسنزاده از کمیته انضباطی نیز گفت: ایشان اصلا استعفا نکردند و همچنان در این پست حضور دارند و به فعالیتش ادامه میدهد.

کفاشیان در مورد اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی نیز گفت: اگر میخواستیم در داخل کشور اردویی را برگزار کنیم، هزینههای بیشتری را باید نسبت به آفریقای جنوبی پرداخت میکردیم. برای برگزاری یک اردوی داخلی و برپایی دیدارهای تدارکاتی باید از تیمهای دیگر دعوت میکردیم و همین هم سبب میشد هزینه سنگینی را پرداخت کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه ما به خواستههای کارلوس کیروش احترام میگذاریم اظهار کرد: تا جایی که برای ما مقدور باشد به خواستهها و نیازهای کارلوس کیروش احترام میگذاریم و آنها را برآورده خواهیم کرد.

او در مورد آخرین شرایط بازیکنان سرباز در تیم ملی فوتبال ایران نیز گفت: ما برای سروش رفیعی و مهرداد پولادی نامه نگاریهایی را انجام دادهایم و درخواست کردهایم که این بازیکنان حداقل در مقطع جام ملتها در تیم ملی حضور داشته باشند و بعد از آن هر مجازاتی که لازم باشد برای آنها در نظر بگیرند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که مهرداد پولادی همچنان در قطر مانده و به ایران بازنخواهد گشت گفت: نه این طور نیست. مهرداد پولادی قراردادی را با قطریها دارد که در صورت بازگشت به ایران باید پول سنگینی را به آنها بازگرداند.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا در صورت ناکامی تیم ملی در جام ملتها از سمت خود استعفا میدهد یا نه، گفت: نه. در هر صورت باید بلافاصله برنامهریزی را برای رویدادهای بعدی شروع کنیم. دوره حضور من در فدراسیون فوتبال چهار ساله است و استعفا نخواهم داد.

او در مورد حضور کیروش بر روی نیمکت تیم ملی در صورت ناکامی در جام ملتهای آسیا نیز گفت: بر اساس نظر هیات رییسه فدراسیون فوتبال اگر از نتیجه به دست آمده در جام ملتها رضایت داشتیم، قراردادمان را با کیروش تا جام جهانی ادامه خواهیم داد و اگر این رضایت وجود نداشت شخص دیگری را جایگزین او میکنیم.

کفاشیان در پایان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه به عملکردش در فدراسیون فوتبال چه نمرهای از 20 میدهد گفت: فکر میکنم 13 یا 14 نمره خوبی باشد.

به گزارش ایسنا، همچنین مازیار ناظمی مسئول روابط عمومی و اطلاعرسانی وزارت ورزش و جوانان درباره گفتههای علی کفاشیان مبنی بر رضایت وزارت ورزش و جوانان از صورتهای مالی فدراسیون اظهار کرد: من تماسی را با معاونت پشتیبانی و توسعه وزارت ورزش و جوانان داشتم که به من اعلام کردند بررسیهای انجام شده مربوط به اسناد مالی سال 91 است و هنوز در مورد اسناد مالی سالهای 92 و 93 چیزی رویت نشده و به دست ما نرسیده است.

ناظمی اضافه کرد: حدود یک هفته است که حسابرس در فدراسیون فوتبال مستقر شده و کارهایش را در آنجا انجام میدهد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 13:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا