به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

آرای پرونده شورای شهر رشت نهایی شد

رییس کل دادگستری استان گیلان خبر داد:

آرای پرونده شورای شهر رشت نهایی شد

» سرویس: استان ها - گيلان

رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به دستگیری 4 نفر از کارمندان شهرداری در ارتباط با کمیسیون ماده 100 گفت: محکومیت این 4 نفر حاصل و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه گیلان؛ سیاوشپور در نشست خبری پیشگیری را اولین راهکار مبارزه با فساد اقتصادی دانست و گفت: قوانین شفاف و خودنظارتی از دیگر راهکارهای مبارزه با فساد اقتصادی است.

رییس کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر پرهیز از مراجعات چهره به چهره مردم به بخشهای دولتی ادامه داد: انجام امورات مردم از طریق سیستم، مقدمهای برای پیشگیری است.

سیاوش پور با بیان اینکه دستگاه قضایی با اراده قوی و عزم جدی بدون کوچکترین ملاحظهای با مرتکبین جرم برخورد میکند، گفت: این امر در سطح کلان و جزیی با عزم جدی در حال اجراست.

وی در این نشست با اشاره به صادر شدن رای پرونده شورای شهر رشت گفت: پرونده اختلاس و ارتشای اعضای شورای دوره سوم شهر رشت دارای 9 متهم تحت عنوان جرائم اختلاس و ارتشا و 2 نفر از این افراد علاوه بر این جرائم متهم به جرائم فردی چون نگهداری تجهیزات ماهواره و آلات قمار بودهاند، صادر شد.

رییس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در 3 موضوع جرم تحت عناوین مختلف نسبت به 9 نفر کیفرخواست صادر و در دادگاه عمومی رشت و شعبه 12 تجدیدنظر رسیدگی شد، گفت: بعد از گذشت ماهها حکم قطعی این پرونده صادر شد.

سیاوشپور با بیان اینکه شورای شهر دور سوم مصوبهای را وضع و از شهردار وقت تقاضا کرد که مبلغی از حساب شهرداری برداشته و در مسیر خیریه مورد استفاده قرار دهد، گفت: از نظر قانونی شورا میتواند از شهردار بخواهد تا پولی از صندوق شهرداری بگیرد و به تصویب فرمانداری برساند.

وی گفت: در این رابطه اسنادی ارائه شده که پول به افراد مستمند رسیده است و استدلال قاضی تجدیدنظر این است که اختلاسی صورت نگرفته است و همه متهمین در ارتباط با اختلاس برائت شدند.

وی با بیان اینکه بخش دوم اتهام متهمین ارتشا به معنای اخذ رشوه بوده است، خاطرنشان کرد: این میزان رشوه متفاوت است و هر کدام از متهمین اتهامات متفاوتی داشتند.

رییس کل دادگستری استان گفت: طبق احکام صادر شده "غ ه" به اتهام شرکت در ارتشا به مبلغ 13میلیارد ریال، 10 سال حبس و پرداخت 9 میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت و انفصال از خدمات دولتی و تحمل 30 ضربه شلاق و پرداخت 3 میلیون ریال بابت نگهداری از تجهیزات ماهواره و پرداخت یک میلیون و 500 ریال بابت نگهداری از آلات قمار محکوم شد.

سیاوشپور یادآور شد: متهم "م ق" به اتهام شرکت در ارتشا به مبلغ ۹ میلیارد ریال، تحمل 5 سال حبس، 20 ضربه شلاق و تادیه 3 میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده است.

وی اضافه کرد: دادگاه "م م" را به اتهام شرکت در ارتشا به مبلغ 13 میلیارد ریال به تحمل ۷ سال حبس و 20 ضربه شلاق و انفصال از خدمات دولتی به مدت یک سال و نیز پرداخت مبلغ 13 میلیارد ریال به عنوان جزای نقدی در حق دولت و به اتهام داشتن اسپری دفاع شخصی به تأدیه جزای نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال و به دلیل داشتن تجهیزات دریافت ماهواره او را به تحمل کیفر محکوم مینماید.

سیاوشپور گفت: مابقی افراد از باب شرکت در ارتشا با استدلال دادگاه برائت حاصل کردند.

دستگیری 4 کارمند شهرداری در رابطه با کمیسیون ماده 100

رییس کل دادگستری استان گیلان در ادامه با اشاره به دستگیری 4 نفر از کارمندان شهرداری در ارتباط با کمیسیون ماده 100 گفت: محکومیت این 4 نفر حاصل و دستگیر شدند.

سیاوشپور گفت: متهم "م م" به 5 سال حبس، 3 میلیارد ریال جزای نقدی و 50 ضربه شلاق و متهم "ع ن" به 4 سال حبس، 3 میلیارد ریال جزای و 20 ضربه شلاق و مهتم " الف م" به 4 سال حبس، 800 میلیون ریال جزای نقدی، 20 ضربه شلاق و 6 ماه انفصال موقت از خدماتی دولتی محکوم شدند.

رییس کل دادگستری استان گیلان گفت: همچنین متهم "ب ش" نیز به یک سال حبس محکوم شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 13:03

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا