به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

استاندار کرمان: وظیفه دولت کاریابی نیست، کارآفرینی است

استاندار کرمان: وظیفه دولت کاریابی نیست، کارآفرینی است

» سرویس: استان ها - کرمان

استاندار کرمان با بیان اینکه وظیفه دولت کاریابی نیست، تصریح کرد: در استانداری قول شغل را به کسی نمیدهیم اما شرایط کارآفرینی را برای مردم فراهم خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، "علیرضا رزمحسینی" شامگاه پنجشنبه 27 آذرماه در جلسه هماندیشی توسعه روستایی که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، فرمانداران و بخشداران استان کرمان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، با تاکید بر این که ما باید از ابتدا توسعه را از روستاها آغاز میکردیم، گفت: حرکتی که دولت تدبیر و امید در راستای توسعه روستاها شروع کرده، بسیار حرکت بزرگی است.

وی افزود: اقتصاد موجب افزایش آموزش، امنیت و امکانات روستاها میشود و قطعا ثمرات آن را در آینده کشور خواهیم دید.

رزم حسینی تصریح کرد: فرهنگ مشارکتی که خلأ اساسی توسعهنیافتگی کشورهای جهان سوم است را باید در روستاها گسترش داد.

استاندار کرمان با تشریح وظایف فرمانداران و بخشداران ادامه داد: فرمانداران باید برای توسعهی روستاها که یکی از ماموریتهای اصلی آنهاست تلاش کنند.

مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه کیفیت مهم است نه کمیت، اظهار کرد: فرمانداران و بخشداران باید افراد باتجربه و متخصص را پیدا کنند و تا افراد متخصص را پیدا نکردهاند نباید مجوز تاسیس شرکتی را صادر کنند.

وی افزود: در زمینه کار فرهنگی و اقتصادی، ابتدا باید فرمانداران توجیه اقتصادی و فرهنگی را برای روستاییان انجام دهند و مزیتها و قابلیتهای منطقه را برای آنها شرح دهند تا بتوانند زمینه توسعه روستاها را فراهم کنند.

استاندار کرمان با بیان اینکه شرکتها باید عمق داشته باشند، گفت: برای توسعه روستایی ابتدا باید هستههای اولیه را راهاندازی و سپس با آرامش یک شرکت موفق را تاسیس کنند نه چندین شرکت که هیچ کارآیی و بازدهی نداشته باشد، اما حتما باید قبل از آن مردم را از انجام آن کار توجیه کرده باشند.

وی تصریح کرد: اگر اقتصاد روستاها را درست نکنیم و فقط به فکر توسعه زیرساختهایی مثل جاده بشیم، مطمئن باشیم راه را اشتباه رفتهایم.

رزم حسینی افزود: شرکتداری فن است و هر کسی نمیتواند شرکتداری کند. متوسط طول عمر شرکتهای ثبت شده در ایران یک سال و نیم است پس باید در این رابطه ابتدا آموزش داده شود و از اتاق بازرگانی میخواهیم این آموزش را به صورت رایگان انجام دهد تا برای کسانی که میخواهند به این عرصه ورود کنند کار مفیدی کرده باشیم.

استاندار کرمان گفت: فرماندار نباید نقش تشریفاتی داشته باشد بلکه باید کارنامهای درخشان داشته باشد و مطمئن باشید اگر جلسات خروجی عملی نداشته باشد، عمر خود را تلف کردهاید.

وی ادامه داد: اکنون وارد مرحله اجرای موافقتنامهها شدهایم و امیدواریم با حذف قوانین مزاحم موانع را از پیش پای سرمایهگذاران برداریم تا طرحها اجرایی شود.

رزم حسینی با اشاره به 75 هزار میلیارد تومان توافقنامه امضا شده در استان کرمان در یکسال گذشته گفت: اگر 20 درصد از 75 هزار میلیارد تومان سرمایهگذاری در استان تحقق یابد، دیگر از لحاظ اقتصادی مشکلی در استان نخواهیم داشت.

استاندار کرمان در پایان خطاب به فرمانداران خاطرنشان کرد: با فراخوان عمومی روستاییان را در روستاها به تحرک وادارید. ظرفیتها را شناسایی کنید و از دانشگاهیان برای بهتر عمل شدن مشاوره بگیرید.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 13:03

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی