به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

هیچ یک از فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای پروانه کسب ندارند

رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تهران:

هیچ یک از فروشگاههای بزرگ زنجیرهای پروانه کسب ندارند

» سرویس: اقتصادي - صنعت، معدن، تجارت

رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تهران گفت: طبق ماده 86 قانون نظام صنفی شهریور سال 92 همه فروشگاههای بزرگ زنجیرهای باید از اتحادیه مربوطه پروانه اخذ کنند که در حال حاضر هیچ کدام از این فروشگاهها پروانه کسب ندارند.

سعید درخشانی در گفتوگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: طبق اصلاحیه قانون نظام صنفی که در شهریور سال گذشته ابلاغ شد تمامی فروشگاههای بزرگ چند منظوره باید عضو یکی از اتحادیههای ذیربط باشند که در حال حاضر اتحادیه ما بزرگترین اتحادیه در این زمینه محسوب میشود؛ بنابراین باید از ما پروانه کسب دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در زیرمجموعه این اتحادیه سوپرمارکت 4500 متری نیز فعالیت میکند، گفت: در حال حاضر فروشگاههای زنجیره ای بزرگ فقط یک موافقت اصولی از اتاق بازرگانی دریافت میکنند ولی طبق قانون نظام صنفی باید پروانه کسب نیز داشته باشند.

درخشان اظهار کرد: این موضوع را از اتاق اصناف نیز پیگیری کردیم که اتاق اصناف باید با وزارت بازرگانی مکاتبه کند و این موضوع را به نتیجه برساند.

مغازههای کوچک جزو اتحادیه سوپرمارکتداران نیستند

رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تهران با بیان اینکه مغازههای کوچک جزو اتحادیه سوپرمارکتداران نیستند، تصریح کرد: جواز سوپرمارکتها باید در مغازهها نصب شود و مغازههایی که متراژ آنها کمتر از 70 متر است به هیچ وجه سوپرمارکت به حساب نمیآیند که البته برخی سوپرمارکتها متراژی تا 400 متر یا بیشتر دارند.

درخشانی با تاکید بر اینکه فعالیت واحدهای بدون مجوز باید از سوی سازمان تعزیرات، بازرسی اصناف و سازمان حمایت متوقف شود، یادآور شد: هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی مجوزدار از سوی اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی به سرعت مورد بررسی قرار میگیرد و مردم نیز می توانند در صورت مشاهده این واحدها سریعا موضوع را به شماره 124 اطلاع دهند یا با اتحادیه تماس بگیرند.

وی یادآور شد: در حال حاضر حدود 440 سوپرمارکت دارای مجوز در تهران فعال هستند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 13:01

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا