به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

از سوی سخنگوی وزارت خارجه صورت گرفت؛ واكنش به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران در مجمع عمومی ملل متحد

سخنگوی وزارت امور خارجه به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست مجمع عمومی ملل متحد واكنش شدید نشان داد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم ضمن محکوم كردن هر گونه استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر علیه کشورهای مستقل گفت: جمهوری اسلامی ایران شکل‌گیری، تصویب و محتوای چنین قطعنامه‌هایی را از اساس مردود می‌داند و مایه تاسف است که مکانیزم‌ها و ابزارهای حقوق بشری سازمان ملل از سوی برخی کشورهای غربی که بعضا خود آشکارا از ناقضین حقوق بشر در داخل و خارج مرزهای خود بحساب می‌آیند، مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این قطعنامه با استفاده از منابع مغرض و غیرموثق و به طور جانبدارانه تهیه شده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به صورت مستدل و مستند به ادعاهای مندرج در این قطعنامه پاسخ داده است و اگر بی‌طرفی و دوری از معیار دو گانه مبنای تصمیم بانیان قطعنامه می‌بود، بدون تردید نسبت به عدم ضرورت آن وقوف می‌یافتند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در شرایطی که بحران اصلی منطقه جنایات رژیم صهیونیستی و تروریسم و افراط‌ گرایی سازمان‌یافته است، تصویب این قطعنامه، اصرار بر یک سیاست نادرست و از کارافتاده است.

افخم سازوکار یو.پی.آر را محل مناسب و جهانشمول برای ارزیابی حقوق بشر دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران با مشارکت سازنده و فعال خود در نشست اخیر یو.پی.آر شورای حقوق بشر سازمان ملل به ارائه دومین گزارش خود پرداخت که طی آن طیف وسیعی از کشورها با شرکت فعالانه در گفت‌وگوها، توصیه‌های خود را نیز مطرح کردند و لازم است این توصیه‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در کنار تعهدات مذهبی و پایبندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین‌المللی، توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد اهتمام جدی دارد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 28-09-1393, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا