به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت: تفرق؛ صنعت نفت را از وحدت رویه دور کرده است

مقدم گفت: مسئله تفرق و جزیره ای کار کردن همواره ما را از وحدت رویه در صنعت نفت دور کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا مقدم در همایش ارتقاء توان ساخت داخل ١٠ گروه خانواده کالا و تجهیزات اولویت دار صنعت نفت با بیان اینکه اقدامات انجام شده در سه ماه اخیر برای هماهنگی پیش زمینه های ساخت ١٠ گروه کالای اولویت دار صنعت نفت و برگزاری مناقصه ساخت داخل آنها بی سابقه بوده است، گفت: این اقدام بزرگ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و مطابق با انتظاراتی است که از صنعت بزرگ نفت می رود.

وی افزود: در بخشهای مختلف صنعت کشورمان از جمله صنایع دفاعی و هسته ای پیشرفتهای بسیار زیادی داشته ایم اما در حوزه صنعت نفت و یا خودرو پیشرفت خوبی نداشتیم لذا باید این کمبودها را جبران کنیم.

مقدم تصریح کرد: مسئله تفرق و جزیره ای کار کردن همواره ما را از وحدت رویه در صنعت نفت دور کرده است.

وی ادامه داد: در مورد این پروژه بزرگ ساخت ١٠ گروه کالای اولویت دار صنعت نفت هم اصل را بر مشارکت و توجه به درخواست سازندگان داخلی گذاشته ایم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به دو گروه از کشورها که تولید کننده و یا استفاده کننده از کالاها و تجهیزات هستند، گفت: کشورهایی که خودشان تولید کننده دانش هستند با توسعه علم و فناوری حوزه های پیشروانه صنعت را در دست می گیرند و این همان دانش بنیادین است که در انحصار تعداد اندکی از کشورهاست و با آن کشورهای دیگر، که استفاده کننده از دانش هستند را تحت کنترل خود در می آورند.

وی تاکید کرد: در دهه های اخیر بسیاری از کشورها مسیر خود را به سمت توسعه علم و فناوری و دانش بنیادین برده و توانسته اند خودشان تولید کننده علم شده و از بسیاری وابستگی ها دور شوند.

مقدم گفت: ما باید تولید علم را در صنعت نفت جاری کنیم و قطعا نتایج این اقدام مهم در تولید ١٠ قلم کالای اولویت دار صنعت نفت، برای تحقق اهداف بزرگ صنعت نفت موثر و مفید خواهد بود.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 28-09-1393, 12:59

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا