به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

قانون ممنوعیت اعدام در پاکستان لغو شد؛ ۱۷ تروریست پای چوبه دار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، بعد از حمله طالبان به مدرسه‌ای متعلق به ارتش در پیشاور، دولت پاکستان قانون ممنوعیت اعدام را لغو و در مرحله اول حکم اعدام 17 تروریست را صادر کرد.

طبق این گزارش ممنون حسین رئیس‌جمهور پاکستان در ملاقات با نواز شریف نخست وزیر این کشور از وی خواست با توجه به اوضاع پیش آمده حکم اعدام تروریست ها را امضا کند زیرا در شرایط خاص باید تصمیمات خاص گرفت.

بر اساس این گزارش با توجه به اینکه تمام مردم پاکستان برای مجازات تروریست‌ها با یکدیگر متحد بودند نخست وزیر این کشور حکم اعدام تروریست‌ها را امضا کرد.

گفتنی است پاکستان بر اثر فشار اتحادیه اروپا از سال 2008 قانون لغو حکم اعدام را صادر کرد و از آن زمان 7 هزار و شش زندانی باید به اعدام محکوم می‌شدند که با توجه به قانون تصویب شده حکم اعدام درباره آنها صادر نشد.

طبق این گزارش از بین مجرمانی که باید اعدام می‌شدند 6398 مجرم از ایالت پنجاب، 498 نفر از ایالت سند، 192 نفر از ایالت خیبر پختونخوا و 198 نفر از ایالت بلوچستان هستند که همچنان در زندان به سر می‌برند.

گزارش‌ها حاکی از این است که تعداد تروریست‌هایی که باید اعدام می‌شدند هزاران نفر است اما تا کنون حکم دادگاه در مورد این افراد اجرا نشده است.

راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان نیز حکم اعدام 6 تروریست خطرناک را که در حمله به مقرهای ارتش و اسکله نیروی دریایی دست داشتند را امضا کرد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد دادگاه نظامی پاکستان برای 6 نفر از تروریست‌هایی که در حمله به مقرهای ارتش دست داشته‌اند حکم اعدام صادر کرد اما نام این افراد فاش نشده است.

مقامات وزارت کشور پاکستان در مصاحبه با خبرنکار فارس عنوان کردند تروریست‌هایی که حکم اعدام آنها صادر شده عبارتند از عقیل معروف به دکتر عثمان، احسان عظیم، کامران، عمر ندیم، زاهد، اخلاص، احمد الفروسی، غلام‌سرور، زبیر، ارشد محمود، عطا‌الله، محمد‌ اعظم، محمدبهرام‌خان، شفقت حسین، ارشد‌ محمود، عبدالرزاق، جلال و فردالجلال می‌باشند.

طبق این گزارش از بین تروریست‌های نام برده شده 4 نفر در شهرستان سکهر واقع در ایالت سند، 2 نفردر کراچی مرکز ایالت سند،4 نفر در لاهور مرکز ایالت پنجاب،5 نفر در فیصل‌آباد، یک نفر در بهاولپور از توابع ایالت پنجاب و یک نفر در منطقه مردان از توابع خیبرپختونخوا زندانی هستند.

تمام 17 تروریست که قرار است اعدام شوند از اعضای طالبان هستند و زمانی که دولت در حال مذاکره با طالبان بود شبه‌نظامیان درخواست آزادی این افراد را مطرح کرده بودند اما چون دولت به این خواسته طالبان عمل نکرد مذاکرات صلح شکست خورد و به ناچار ارتش علیه شبه‌نظامیان وارد عمل شد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا