به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

زیان ۳۵ میلیارد دلاری دولت‌های شرق دریای مدیترانه به سبب ظهور داعش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بانک جهانی در پژوهشی که نتایج آن را منتشر کرده آورده است: جنگ سوریه و به تبع ان ظهور داعش و گسترش جغرافیایی این گروه  به همراه افزایش تعداد کشته شدگان، پناهندگان و آوارگان ، افزایش خانواده های بی سرپرست، تبدیل مناطق مسکونی به مناطق جنگ، فروپاشی اقتصاد کشورهای، قطع روابط اقتصادی بین کشورها و.. همگی باعث تاثیرات منفی بر اقتصاد کشورهای مجاور سوریه شده است.

به نقل از خبرگزاری معا، بانک جهانی پول در این گزارش پژوهشی خود نوشته است: در حال تلاش هستیم تا جلوی این موضوع را بگیریم و به یک آمار کمی از آثار مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی این جنگ بر کشورهای منطقه شرق دریای مدیترانه از جمله ترکیه، سوریه، عراق، اردن و مصر و لبنان دست یابیم.

در این گزارش آمده است: از جمله تاثیرات مستقیم این جنگ می توان به کاهش قدرت کار و مهارت سوریه  به سب مرگ  و فرار آوارگان به خارج ، نابودی زیر ساخت ها، تحمیل مجازات ممنوعیت تجاری بر سوریه، افزایش هزینه فعالیت بازرگانان و کاهش تولید اشاره کرد.

این بانک  از نابودی فرصت طرح های تکامل اقتصادی  با هدف بهبود زیرساخت های تجاری و خدمات دهی در منطقه به عنوان زیان های غیر مستقیم جنگ یاد کرده است.

بانک جهانی گزارش داد:  این پژوهش نشان داد که یکی از نتایج جنگ در سوریه این بود که اقتصاد شش کشور شرق دریای مدیترانه مجموعا متحمل 35 میلیارد دلار خسارت آن هم براساس قیمت های سال 2007 م شده اند. این رقم دقیقا معادل حجم کل در آمد ناخالص ملی سوریه در سال 2007 م  میلادی است.

انتهای پیام/ش

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا