به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

چاپ «تفسیر نهج‌البلاغه» دلشاد تهرانی توسط انتشارات سمت

مصطفی دلشاد تهرانی در گفتوگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه نگارش تازهترین اثر خود با نام «تفسیر نهجالبلاغه» را به پایان برده است، گفت: کتاب «تفسیر نهجالبلاغه» بر اساس 3 شرح نهجالبلاغه بحرانی، ابن ابیالحدید و مغنیه تنظیم و نگارش شده است و شامل موضوعات ادبی و تاریخی، خداشناسی، پیامبرشناسی، امامشناسی، موضوعات اجتماعی و سیاسی، حکومت، حقوق، روابط اجتماعی میشود.

مدیرگروه نهجالبلاغه دانشگاه قرآن و حدیث خاطرنشان کرد: کتاب «تفسیر نهجالبلاغه» به عنوان متن درسی دانشجویان کارشناسی ارشد رشته الهیات نگارش و تدوین شده است و در قالب مصوبه درسی دانشگاهی، دانشپژوهان باید با کتاب نهجالبلاغه آشنا باشند.

وی با اشاره به اینکه «تفسیر نهجالبلاغه» میتواند در ارائه تصویر صحیح از کلام امیرالمؤمنین علی علیهالسلام کمک شایانی به دانشجویان کند، ابراز داشت: همچنین افراد با مطالعه این اثر نسبت به رویکرد این 3 شرح نهجالبلاغه آگاهی پیدا میکنند که چگونه میتوان مطالب آن را دستهبندی کرده و به یکدیگر مرتبط نمود.

دلشاد تهرانی تصریح کرد: مخاطب در فصلهایی از کتاب «تفسیر نهجالبلاغه» با مطالب ادبی، بلاغت و صنایع ادبی آشنا میشود و مباحث تاریخی از نگاه امام علی (ع) روایت شده است که این نوع مسائل و موضوعات تاریخی نهجالبلاغه به چه مضامینی اشاره دارد.

وی عنوان کرد: کتاب «تفسیر نهجالبلاغه» چهار فصل دارد که در فصل نخست؛ شرح کلیات و آشنایی با نهجالبلاغه، فصل دوم؛ مباحث ادبی و تاریخی طبق شرح نهجالبلاغه ابن ابیالحدید، فصل سوم مباحث اعتقادی و کلامی براساس شرح نهجالبلاغه ابن میثم بحرانی و فصل چهارم نیز به مباحث اجتماعی و حقوقی اشاره دارد که براساس شرح نهجالبلاغه محمدجواد مغنیه به رشته تحریر در آمده است.

کتاب «تفسیر نهجالبلاغه» 300 صفحه دارد که نگارش آن به تازگی به پایان رسیده و هم اکنون برای چاپ و انتشار به «سمت» سپرده شده است.

انتهای پیام/ک

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا