به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

حجت الاسلام ناصر نقویان در یزد: با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود

حجت الاسلام ناصر نقویان گفت: با دعای ندبه خواندن و سینه زدن شوق دیدار ولیعصر «عج» ایجاد نمی‌شود.

به گزارش ایلنا از یزد، این استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز جمعه، ۲۸ آذرماه، در مراسم سوگواری عزاداری ایام پایانی ماه صفر در بیت شهید صدوقی طی سخنانی گفت: حضرت ولیعصر آب حیات است و برای دیدن و زیارت او باید تشنه دیدار شد.

وی افزود: باید در وجود انسان نسبت به این آب حیات بخش، تشنگی و طلب ایجاد شود، چراکه آب و تشنه هر دو به دنبال یکدیگرند.

ناصر نقویان تاکید کرد: این نیاز و عطش با تسبیح چرخاندن، دعای ندبه خواندن، سینه زدن و دعای اللهم کن لولیک خواندن در سازمان ملل ایجاد نمی‌شود.

وی در این رابطه به بیان روایتی پرداخت و گفت: مردم به‌طور گسترده برای استخاره و کارهای خود مدام به پیامبر مراجعه می‌کردند تا وقتی که وحی شد هرکس می‌خواهد به دیدن پیامبر برود باید صدقه بدهد، پس از این مراجعات کم شد و همان‌ها می‌گفتند چرا وقت رسول اکرم را بگیریم! ولی علی (ع) برای دیدن رسول اکرم صدقه می‌داد و برای عشق‌اش هزینه می‌داد.

این استاد حوزه گفت: دوست راننده‌ای می‌گفت روز تولد امام عصر از مسافران کرایه نمی‌گیرم و به مسافران می‌گویم آقا حساب کرده است! برخی آقایان و خانم‌های بدحجاب و... هم می‌پرسیدند آقا کرایه ما را هم حساب کرده؟ می‌گفتم بله! آقا آنقدر مهربان است که کرایه بدحجابان را هم حساب کرده است!

نقویان گفت: همین کار این راننده چه تاثیراتی در دل مردم ایجاد کرده که شاید یک طلبه نتواند این کار را روی منبر انجام دهد.

وی نمونه دیگری را نیز عنوان کرد و گفت: هنگام رمضان در آنکارا بودم. صف طولانی تشکیل شده بود و می‌گفتند افطاری رایگان است! از اعتقادات و حجاب سوال نمی‌کردند و حتی به خانم‌های بی‌حجاب هم افطاری می‌دادند ولی برخی امروز تقواسنج و تفتیش سنج دارند!

نقویان به رفتار امیرالمومنین هم در این رابطه اشاره کرد و گفت: حضرت افطار خود را به اسیری که معلوم نبود چه آیینی دارد، بدون پرسش بخشید.

حجت الاسلام نقویان در بخش دیگری از سخنانش به زمان ظهور ولیعصر اشاره کرد و گفت: با آمدن حضرت ولیعصر، ماکت بهشت در دنیا رونمایی می‌شود؛ نجابت، پاکی و درستی در جامعه گسترده می‌شود و مردم آن را لمس می‌کنند.

وی نمونه بارز این رفتار با صداقت را حاج سید جواد حیدری عنوان کرد و گفت: وقتی آن مرد به رحمت خدا رفت، هیجان و ولوله در مردم یزد افتاد، مردمی که نه برای پول گرفتن بلکه برای دیدار به سراغش می‌رفتند.

ناصر نقویان در پایان گفت: دنیا، عروس ۷۰ سالهٔ بزک شده است، در حالیکه ما از این غافل هستیم واگر روی واقعی او را ببینیم از دنیا روی بر می‌گردانیم.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 28-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا