به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 1 آبان 1399

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی جنوب کرمان تأکید کرد؛ ضرورت سرمایه‌گذاری برای ایجاد صنایع تبدیلی زیتون

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: ارقام گرمسیری سازگار زیتون منطقه کنسروالیا «دومنظوره»، مانزانیلا، آمیگدالولیا، شیراز و تخم کبکی «کنسروی» و آمفی‌سیس «روغنی» هستند.

به گزارش ایلنا، منصور شریف افزود: همچنین ارقام نیمه‌گرمسیری آن زرد «دومنظوره»، ابوسطل «کنسروی» و آربیکن، کرونابیکی و کراتینا «روغنی» هستند.

وی با اشاره به برنامه توسعه سطح زیر کشت محصول زیتون در جنوب کرمان تصریح کرد: با توجه به کمبود منابع آبی طبق برنامه پنج ساله هر سال حدود ۱۲۰ هکتار افزایش سطح زیر کشت انجام می‌گیرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: عدم وجود بازار مناسب، نیروی انسانی و ماشین‌آلات مکانیزه برای برداشت محصول زیتون از جمله مشکلات این بخش است.

وی عدم وجود صنایع تبدیلی و فرآوری را از دیگر مشکلات مهم منطقه در زمینه محصول زیتون خواند و افزود: برخی ارقامی که در گذشته در منطقه کشت شده از نظر نیازهای اقلیمی سازگار نبوده است و همین امر مشکلاتی را رقم زده است.

شریف عنوان کرد: با توجه به کیفیت و ارقام مناسب نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی برای توسعه و ایجاد صنایع فرآوری و و تبدیلی محصول زیتون وجود دارد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 28-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا