به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

واردات در حوزه تجهیزات پزشکی، بیشتر از تولید است/ کنترل مدام مواد افزودنی‌ در خوراکی‌ها

رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص میزان واردات و صادرات در حوزه تجهیزات پزشکی اظهار داشت: وقتی از تجهیزات پزشکی نام میبریم، دو گروه مد نظر است. یک تحهیزات سرمایه ای داریم که دستگاه های بزرگی هستند که در بیمارستان ها نصب شده و خدمات ارائه میکنند. ام آر آی، دستگاه های رادیولوژی، آندوسکپی و ... شامل این گروه از تجهیزات میشوند.

وی افزود: ما تولیداتی در این گروه از تجهیزات داریم اما عمده این دستگاه ها وارداتی است. در تهران ده ها شرکت تجهیزات پزشکی وجود دارد و دستگاه هایی هم تولید میکند اما محدود است.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: گروه بعدی تجهیزات پزشکی، مصرفی است. ایمپلنت ها، لوازم ارتوپدی، لنز و ... مصرفی است و در سال، حدود 600 میلیون دلار واردات داریم. اما در عین حال تولیدات خوبی هم داریم  و حدود 400 شرکت در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. نخ بخیه، لنز، سرنگ های مختلف، آنژیو کت، و ... جز اقلامی هستند که ما خودمان تولید میکنیم.

دیناروند تاکید کرد: ما در حوزه تجهیزات پزشکی سیاست هایی داریم که با بالابردن کیفیت  واردات را کم کرده و تولید را افزایش دهیم. به هر حال سهم واردات در حوزه تجهیزات پزشکی از تولید بیشتر است اما در حوزه دارو این معادله معکوس است و تولیدات نسبت به واردات سهم بیشتری دارد.

وی همچنین در خصوص مواد افزودنی به خوراکی ها اظهار داشت:  بیماری های غیر واگیر و قلبی عروقی در کشور رو به افزایش است و مرگ و میر عمدتا به این نوع بیماری ها وابسته است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما باید شیوه زندگی و نحوه تغذیه مردم را اصلاح کنیم. ما هم دارای بخشی از وظایف هستیم. آن بخشی که به ما مربوط است باید کنترل های لازم را انجام دهیم. کنترل مواد افزودنی بر عهده ما است و در این زمینه مدام در حال کنترل هستیم.

دیناروند افزود: البته هنوز شرکت ها و  کالاهایی داریم که در ساخت و تهیه آن تخلفاتی صورت میگیرد. ما بازرسی ها را تشدید کرده ایم و به هرحال این کار زمان بر است ولی ما تمام تلاش خود را به کار بستهایم و نیازمند کمک سایر دستگاه های ذیربط  نیز هستیم.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانهها میباشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را باز نشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا