به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

پیشرفت 50 درصدی حوزه علمیه خواهران آبیک

حجتالاسلام سیدجلال حسینی در گفتوگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: ساختمان حوزه علمیه خواهران شهرستان آبیک در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در آینده نزدیک شامل افتتاح این مرکز دینی، فرهنگی و علمی خواهیم بود.

وی افزود: با احداث ساختمان حوزه علمیه شهرستان آبیک در جنب اداره تبلیغات اسلامی شاهد تحصیل بانوان شهرستان آبیک در علوم حوزوی خواهیم بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک ادامه داد: در حال حاضر 85 طلبه خانم در طبقه فوقانی دفتر امام جمعه شهر آبیک مشغول به تحصیل هستند که با  افتتاح ساختمان حوزه علمیه، بانوان طلبه در این مرکز مشغول به تحصیل میشوند.

این مسئول تصریح کرد: زمین لازم برای احداث حوزه علمیه برادران شهرستان آبیک اخذ شده است که در صورت تأمین اعتبار، احداث این مرکز علمی و دینی آغاز میشود.

حسینی اضافه کرد:با ساخت حوزه علمیه برادران و تحصیل طلاب در این مرکز، کمبود روحانی برای اقامه نماز و برنامههای فرهنگی، دینی و تبلیغی در شهرها، روستاها، مدارس و مساجد شهرستان آبیک رفع میشود.

وی احداث حوزه علمیه خواهران و برادران در شهرستان آبیک را نیاز مبرم و ضروری دانست و بیان کرد: با توجه به ضرورت حوزه علمیه در شهرستان آبیک و تلمذ خواهران و برادران در علوم حوزوی به همت حجتالاسلام سیدابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک، مردم و مسئولان و هیئت موسس حوزه علمیه خواهران، عملیات اجرا و ساخت و ساز ساختمان حوزه علمیه خواهران آغاز شد که امید است ساخت حوزه علمیه برادران نیز آغاز شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آیتالله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: شهید مفتح روحانی و استاد دانشگاه بود و علاوه بر دستیابی به مقاماتی مهم در حوزه علمیه و دانشگاه، بر علوم روز نیز تسلط داشت.

حسینی افزود: شهید مفتح مسلح به علم روز بود و برنامههای دینی را در علوم جدید و روز پیاده کرد و در حقیقت مباحث حوزه علمیه و دانشگاه را در هم تلفیق کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروز در کشور علوم انسانی مورد توجه بسیاری از جوانان و نوجوانان است  کمتر به مقوله برنامه دینی، قرآنی و روایی در این علوم پرداخته شده است  که لازم است مسائل دینی در دروس مختلف گنجانده شود.

این مسئول اظهار کرد: به تبعیت از گامهای ارزنده شهیدان مفتح و مطهری در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه، مطلوب است روحانیان علاوه بر تحصیل حوزه علمیه به تحصیل در دانشگاه پرداخته و آن علوم را با علوم دینی و مذهبی حوزه در هم آمیخته و عجین کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک افزود: اگر علم باشد ولی تقوا نباشد آن علم برای انسان سودمند نخواهد بود چراکه علم و دانش در کنار ایمان و تقوا انسان را به سعادت میرساند و در احادیث ائمه اطهار(ع) نیز به اهمیت این موضوع اشاره شده است.

انتهای پیام/77006/خ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا