به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

روستاهای بومهن شناسنامه‌دار می‌شوند

رضا خدادادی امروز در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پردیس اظهار داشت: تدوین این شناسنامهها با هدف آیندهنگری در این روستاها اجرایی میشود.

وی ادامه داد: این طرح در مباحث فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، اقتصادی و با توجه به شعار دولت و نگاه ویژه مسئولان کشور، استان، شهرستان و همچنین روند مهاجرت معکوس و بازگشت روستاییان به روستا انجام میگیرد.

خدادادی تصریح کرد: این امر سبب میشود تا بتوان برای روستاهای شهرستان پردیس برنامهریزی دقیقی داشت و پس از شناسایی نقاط مثبت و ضعف روستاها برای آنها اهدافی مشخص ارائه داد.

بخشدار بومهن اضافه کرد: همچنین با وجود شناسنامه برای هر روستا، زمینههای لازم برای حضور سرمایهگذاران بخش خصوصی در حوزههای فرهنگی، ورزشی و گردشگری با توجه به قابلیتهایی موجود فراهم میشود.

وی با اشاره به یکی از روستاهای گردشگری و زیبای شهرستان پردیس به نام واصفجان افزود: واصفجان دارای مناظری طبیعی، وصفناپذیر و زیباست و میتوان از این روستا به عنوان قطب اکوتوریسم شهرستان یاد کرد؛ علاوه بر این، روستای گلخندان نیز از نظر تاریخی، کشاورزی و دامپروری بسیار غنی است.

به گفته خدادادی، با بهرهمندی از فناوریهای روز و همچنین گذار از شیوههای سنتی به سامانههای صنعتی در مباحث دامداری، کشاورزی و دامپروری، میتوان وضعیت اقتصادی پایداری برای روستاییان ترسیم کرد.

بخشدار بومهن تأکید کرد: روستاهایی همچون باغکمیش، اصطلک و طاهرآباد نیز موقعیتهای مشابهی دارند و با ایجاد شناسنامه روستایی نگاه سرمایهگذاران به این نواحی جلب میشود.

وی اضافه کرد: با تغییر نگاه و ایجاد امکانات درون این روستاها از مهاجرت بیرویه جلوگیری میشود و بخشی از روستاییانی که در حال حاضر در شهرهای بومهن و پردیس ساکن هستند، به موطن آباء و اجدادی خود باز میگردند.

انتهای پیام/67009/خ20

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا