به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 بهمن 1397

روستاهای بومهن شناسنامه‌دار می‌شوند

رضا خدادادی امروز در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پردیس اظهار داشت: تدوین این شناسنامهها با هدف آیندهنگری در این روستاها اجرایی میشود.

وی ادامه داد: این طرح در مباحث فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، اقتصادی و با توجه به شعار دولت و نگاه ویژه مسئولان کشور، استان، شهرستان و همچنین روند مهاجرت معکوس و بازگشت روستاییان به روستا انجام میگیرد.

خدادادی تصریح کرد: این امر سبب میشود تا بتوان برای روستاهای شهرستان پردیس برنامهریزی دقیقی داشت و پس از شناسایی نقاط مثبت و ضعف روستاها برای آنها اهدافی مشخص ارائه داد.

بخشدار بومهن اضافه کرد: همچنین با وجود شناسنامه برای هر روستا، زمینههای لازم برای حضور سرمایهگذاران بخش خصوصی در حوزههای فرهنگی، ورزشی و گردشگری با توجه به قابلیتهایی موجود فراهم میشود.

وی با اشاره به یکی از روستاهای گردشگری و زیبای شهرستان پردیس به نام واصفجان افزود: واصفجان دارای مناظری طبیعی، وصفناپذیر و زیباست و میتوان از این روستا به عنوان قطب اکوتوریسم شهرستان یاد کرد؛ علاوه بر این، روستای گلخندان نیز از نظر تاریخی، کشاورزی و دامپروری بسیار غنی است.

به گفته خدادادی، با بهرهمندی از فناوریهای روز و همچنین گذار از شیوههای سنتی به سامانههای صنعتی در مباحث دامداری، کشاورزی و دامپروری، میتوان وضعیت اقتصادی پایداری برای روستاییان ترسیم کرد.

بخشدار بومهن تأکید کرد: روستاهایی همچون باغکمیش، اصطلک و طاهرآباد نیز موقعیتهای مشابهی دارند و با ایجاد شناسنامه روستایی نگاه سرمایهگذاران به این نواحی جلب میشود.

وی اضافه کرد: با تغییر نگاه و ایجاد امکانات درون این روستاها از مهاجرت بیرویه جلوگیری میشود و بخشی از روستاییانی که در حال حاضر در شهرهای بومهن و پردیس ساکن هستند، به موطن آباء و اجدادی خود باز میگردند.

انتهای پیام/67009/خ20

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی