به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

زمان و مکان تشییع پیکر آیت‌الله غیوری

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، پیکر آیتالله سید علی غیوری صبح فردا از ساعت 9 صبح با حضور مردم مومن، ولایی و شهیدپرور ایران اسلامی تشییع میشود.

پیکر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) بر روی دوش علاقمندان وی و همرزمان فرزند شهیدش تشییع میشود.

جمعی از ایتام ری که در مرکز آموزشی شهید غیوری تحصیلات خود را سپری کردند، به همراه مردم منطقه صفائیه شهرری، با پیکر آیتالله غیوری وداع میکنند.

آیتالله سیدعلی غیوری نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صبح روز پنجشنبه بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

نیم نگاهی به زندگی پربار آیتالله غیوری

آیتالله سیدعلی غیوری نجفآبادی فرزند سیدمصطفی در سال 1309 شمسی در نجفآباد اصفهان متولد شد. پدرش کاسب خردهپا و مادرش مریمبیگم خانهدار بود. وی تحصیلات خود را تا پایان دورهی ابتدایی در زادگاه خود گذراند و سپس به علت علاقه به علوم دینی به تحصیلات حوزوی روی آورد.

بنابراین در سال 1325 رهسپار اصفهان شده و در مدرسهی علمیهی «نیماورد» اصفهان به تحصیل پرداخت. در مدت 2 سال اقامت در اصفهان، مقدمات و بخشی از سیوطی و حاشیه را در نزد آقایان ایراننژاد، صالحی، فرقدانی و محمد توسلی فراگرفت. سپس برای تکمیل دانش خویش رهسپار قم، مرکز علوم دینی شد. در قم در مدرسهی حاج ملاصادق ساکن گردید و حاشیه را نزد همشهری خود شیخ ابراهیم امینی فراگرفت. برای آموختن رسائل، مکاسب و لمعتین در درس آیتالله مشکینی و آیتالله سلطانیطباطبایی حاضر شد و قوانین را نزد آقا شی

غیوری مانند طلاب جوان آن سالها با فعالیتهای فداییان اسلام در جریان کارهای سیاسی قرارگرفت. وی با سیدعبدالحسین واحدی مرد شماره دو فداییان اسلام در ارتباط بود و در جلسات آن جمعیت شرکت میجست.

پیش از آنکه امام خمینی (ره) نهضت خویش را آغاز کند، غیوری نسبت به ایشان ارادت و الفت پیدا کرده بود و این الفت از همان روزهای آغازین ورودش به قم بود که امام (ره) را در مدرسه فیضیه در هنگام اقامه نماز جماعت به امامت آیتالله اراکی مشاهده کرد.

آیتالله غیوری در سال 1341 به دعوت مردم شهرری و دستور حضرت امام (ره) به عنوان نماینده ایشان برای تبلیغ احکام و معارف اسلامی به ری مهاجرت کرد.

به گزارش فارس، چندی پیش خاطرات و زندگینامه آیتالله سیدعلی غیوری، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در قالب یک جلد کتاب با عنوان «آینهدار مهر» منتشر شد.

سرپرستی خبرگزاری فارس در جنوب استان تهران این ضایعه را به خانواده محترم و همکاران ایشان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای وی غفران الهی و برای خانواده محترمشان صبر مسئلت دارد.

انتهای پیام/2462/ذ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 12:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا