به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

گرمای شدید عامل از بین رفتن حیات احتمالی در سیارات شبه‌زمین

گرمای شدید عامل از بین رفتن حیات احتمالی در سیارات شبهزمین

» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري جهان

جستجوی حیات فرازمینی در سیارات بیگانهای که بدلیل حضور اکسیژن، به زمین شباهت دارند، بدلیل گرمای شدید در طول سالهای شکلگیری، این سیارات را به مناطق غیرقابل سکونت تبدیل میکند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، ستارگان کمجرم که کوتوله M نیز نامیده میشوند، کوچکتر از خورشید بوده و از درخشندگی بسیار کمتری برخوردارند، بنابراین منطقه قابل سکونت آنها نسبتا نزدیک (به خود ستاره) است.

محققان دانشگاه واشنگتن از طریق شبیهسازی رایانهای دریافتهاند، برخی سیارات که نزدیک به ستاره میزبان خود واقع شدهاند، بدلیل گرمای شدید در طی سالهای شکلگیری، فاقد آب و جو برای میزبانی از حیات فرازمینی هستند.

«رودریگو لوگر» سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید کرد: تمامی ستارگان در فروپاشی ابر غولپیکر گاز بینستارهای که انرژی را به شکل نور منتشر میکند، شکل میگیرند؛ اما بدلیل جرم کم و گرانش پایینتر، مدت زمان فروپاشی کامل کوتولههای M بیشتر – در حدود صدها میلیون سال – بطول میانجامد.

ستارگان کوتوله M مقادیر بالایی اشعه ایکس و نور فرابنفش منتشر میکنند که باعث گرم شدن بخش بالایی جو سیارات تا هزاران درجه میشود؛ این مسئله نیز منجر به از بین رفتن اکسیژن احتمالی در سیاره میشود.

نتایج این تحقیق در مجله Astrobiology منتشر شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا