به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

افراد روانی بیشتر مبتلا به اچ‌ آی‌ وی می‌شوند

افراد روانی بیشتر مبتلا به اچ آی وی میشوند

» سرویس: علمي و فناوري - پژوهشي

نتایج پژوهش صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان میدهد، میزان شیوع اچ آی وی در بین افراد تحت درمان در مراکز روان درمانی چهار برابر بیشتر از عموم مردم است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، در اوایل دهه 1990 میلادی و کمی پس از شناسایی ویروس اچ آی وی، محققان دانشگاه جانز هاپکینز در تحقیقات خود بر روی مبتلایان به اچ آی وی دریافتند، 54 درصد این افراد از اختلال روانی و 74 درصد از سوء مصرف مواد مخدر رنج میبرند.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا در جدیدترین پژوهش، نتایج تحقیق صورت گرفته توسط موسسه ملی سلامت آمریکا در سال 2007 را با حضور 21 هزار و 785 نمونه، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند؛ نتایج بدست آمده نشان میدهد، 15 درصد پاسخدهندگان مبتلا به یک اختلال روانی هستند.

در بین افرادی که دستکم مبتلا به یک بیماری روانی بودند، 48.5 درصد تحت آزمایش تشخیصی اچآیوی قرار گرفته بودند.

نرخ افراد تحت آزمایش تشخیصی اچآیوی در بین پاسخدهندگان سالم (بدون مشکل روانی) تنها 35 درصد گزارش شد.

این تفاوت آماری نشان میدهد که ارائهدهندگان خدمات رواندرمانی، خطر بالای احتمال اچآیوی/ ایدز را در بیماران دچار اختلال روانی تشخیص داده بودند.

«مایکل بلانک» نویسنده ارشد این تحقیق تأکید کرد: نه تنها بیماریهای روانی خطر ابتلا به عفونت اچآیوی ، بلکه داشتن اچآیوی نیز خطر بروز بیماریهای روانی را افزایش میدهد.

مبتلایان به اچآیوی برای درمان موثر باید علاوه بر مصرف دقیق داروها، از لحاظ روانی نیز تحت درمان قرار بگیرند تا خطر شیوع این عفونت بطور چشمگیری کاهش پیدا کند؛ در این بین مراکز ارائهدهنده خدمات رواندرمانی نیز نقش مهمی در تشخیص افراد پرخطر برعهده دارند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا