به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

ویزیت جهادی بیماران مناطق حاشیه‌ای پایتخت با اجرای طرح "دستان مهربان"

ویزیت جهادی بیماران مناطق حاشیهای پایتخت با اجرای طرح "دستان مهربان"

» سرویس: اجتماعي - سلامت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران مهمترین هدف از اجرای طرح ویزیت رایگان " دستان مهربان" رفع مشکلات بیماران مناطق حاشیهای پایتخت بیان و اظهار کرد: امروز بیش از 900 بیمار ویزیت میشود و در صورت نیاز نیز به بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه ارجاع میشوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، دکتر آرش رشیدیان گفت: طرح ویزیت جهادی بیماران در پنجشنبه آخر هر فصل در یک تا سه مرکز بهداشتی تحت پوشش دانشگاه اجرا میشود.

وی گفت: شناسایی و پوشش نیازهای بهداشتی مناطق محروم و حاشیه تهران که فاقد متخصص هستند یکی از مزیتها و هدفهای طرح است.

رشیدیان بااشاره به ایجاد فضای آموزشی مناسب برای دانشجویان در این طرح اظهار کرد: ارائه خدمات درمانی در قالب اجرای این طرح، محیط آموزشی مناسبی را برای دانشجویان و نیز اساتید فراهم میکند و موجب میشود گروه پزشکی به فضای درمانی غیر بیمارستانی نزدیک شوند.

وی اجرای این طرح را سودمند دانست و گفت: با اجرای این طرح رزیدنتها و دستیاران با نیازهای مردم در مناطق محروم به طور مستقیم روبرو میشوند چراکه در بیمارستانهای تخصصی دانشگاه بیماران با مشکلات و بیماریهای بیشتری مراجعه میکنند اما در این مناطق نیاز پایه بیمار بهتر احساس میشود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بااشاره به اجرای گام چهارم طرح با تیم بهداشتی، درمانی متشکل از 40 پزشک متخصص و 43 کادر پرستاری، افزود: امروز چهارمین دوره طرح دستهای مهربان به طور همزمان در چهار مرکز بهداشت در حاشیه جنوب شهر تهران و شهرستانهای اسلامشهر و ری و همچنین در مرکز بهداشتی درمانی امام صادق(ع) اجرا شد.

به گفته رشیدیان، در سه دوره قبل طرح 1550 نفر ویزیت شده و از این تعداد 257 نفر به بیمارستانهای تابع دانشگاه ارجاع شدند.

رشیدیان در پایان با اشاره به اینکه هرچند اجرای این طرح پاسخگوی تمامی نیازهای مردم این مناطق نیست، در عین حال افزود: پنجمین طرح ویزیت رایگان دستهای مهربان در اسفندماه سال جاری اجرا میشود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:32

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا