به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

آبراموویچ در 48 ساعت نیم میلیارد دلار از دست داد

آبراموویچ در 48 ساعت نیم میلیارد دلار از دست داد

» سرویس: ورزشي - جهان ورزش

مالک روس باشگاه چلسی به دلیل بحران بی سابقه اقتصادی در این کشور با ضرر هنگفتی روبرو شد.

به گزارش ایسنا، رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی یکی از ثروتمندترین افراد فوتبالی در جهان است. این مولتی میلیاردر روس به دلیل وضعیت اقتصادی در کشور روسیه و پایین آمدن نرخ "روبل" واحد پول این کشور با ضرری هنگفت مواجه شد.

واحد پول روسیه، روبل در هفته گذشته به پایین ترین ارزش خود طی یک دهه اخیر رسیده که تحریم های اعمال شده از سوی جوامع بین المللی و فروش نفت بسیار ارزان قیمت از سوی عربستان صعودی، که در حال برهم زدن صنعت نفت روسیه است، از دلایل اصلی این افت شناخته می شود.

طبق آماری که از سوی بلومبرگ منتشر شده، خیلی از افراد ثروتمند روس از این جریان متضرر شدند که یکی از آنها رومن آبراموویچ است.

ثروت این فرد متمول روسی به 12 میلیارد دلار میرسد. او از زمان ورودش به چلسی بارها علاقه خود را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا اعلام کرده و برای محقق شدن این هدف دلارهای زیاد را صرف کرده است تا این که در نهایت تیمش در میان ناباوری همگان با شکست بایرن مونیخ در آلیانس آرهنا جام قهرمانی را بالای سر برد.

در ژوئن 2003 بود که رومن آبراموویچ باشگاه چلسی را خرید و مالک این باشگاه لندنی شد. خریدهای پشت سر هم او باعث شد این مولتی میلیاردر روس خیلی زود در قاب صفحات ورزشی جهان جا باز کند. مردی که ثروت او بیش از 14 میلیارد دلار تخمین زده میشود که باعث میشود آبراموویچ جزو 15 فرد ثروتمند جهان باشد.

مالک میلیاردر چلسی زندگی شخصیاش را خیلی بد شروع کرد. پدر و مادر او قبل از این که آبراموویچ چهار ساله شود، از دنیا رفتند تا آبراموویچ که تا 16 سالگی سرمایه بسیار ناچیزی داشت کمکم به یکی از غولهای میلیاردر جهان تبدیل شود.

تجارت آبراموویچ از دوران سربازی او شروع شد که گازوئیلهای سرقتی را به فرماندههان خود می فروخت، پس از یک دوره کوتاه در ارتش شوروی به عنوان یک دلال خرید و فروش در روسیه و سپس به عنوان یک مکانیک مشغول به کار شد.

هوش بالای اقتصادی آبراموویچ از سال 1987 نمود پیدا کرد که آبراموویچ هدیه دو هزار دلاری پدرزن خود را برای سرمایهگذاری به کار بست. آبراموویچ این مقدار پول را در آن سال صرف قاچاق کالا از بازار سیاه برای فروش در مسکو استفاده کرد. کمکم سرمایه آبراموویچ دو برابر، سه برابر و بیشتر و بیشتر شد.

در سال 1987 اصلاحات اقتصادی توسط رهبر موقت شوروی، میخایل گورباچوف فرصت خوبی را برای رومن آبراموویچ به وجود آورد. فرصتی که باعث شد آبراموویچ به فعالیت اقتصادی خود جنبه قانونی ببخشد. او به همراه همسرش کارخانه عروسک سازی در روسیه دایر کرد. کمکم سود آبراموویچ بیشتر شد و باعث شد این میلیاردر روس وارد صنعت نفت و کشتیرانی شود. او با سرمایه فراوانی که به دست آورده بود چندین کارخانه نفتی در روسیه ایجاد کرد.

او تا آنجایی پیش رفت که در سال 1993 به جرم سرقت از اموال عمومی به زندان انداخته شد. در پرونده کاری او اتهامات زیادی دیده میشود. آبراموویچ در سراسر جهان خانه و ویلا دارد. در انگلیس شش آپارتمان و یک ویلا دارد. او در روسیه، آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز چندین ویلا دارد. همچنین گفته میشود آبراموویچ در 22 حساب بانکی خود در سراسر جهان 72 میلیون پوند دارد و بیش از 25 میلیون پوند سهام دارد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:27

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا