به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

برق فوق العاده ارزان است/ نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتر برای نصب نیروگاه خورشیدی

فلاحتیان در گفتوگو با ایسنا:

برق فوق العاده ارزان است/ نیاز به فرهنگسازی بیشتر برای نصب نیروگاه خورشیدی

» سرویس: اقتصادي - انرژي

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه برای استفاده از سیستمهای فتوولتائیک با فرهنگ سازی بیشتر در آحاد جامعه صورت گیرد در مورد استقبال مردم از طرح ثبت نام برای داشتن نیروگاه خورشیدی شخصی گفت: برق در ایران فوق العاده ارزان است و طبیعی است که شروع چنین فعالیتی زمانبر میشود.

هوشنگ فلاحتیان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد نتیجه طرح توانیر برای دعوت از مردم در راستای ثبت نام برای داشتن نیروگاه خورشیدی شخصی با استفاده از تسهیلات دولت گفت: این موضوع یک طرح جدید است و باید فرهنگ سازی بیشتری در جامعه برای آن صورت گیرد.

وی افزود: امیدواریم که به تدریج و سال به سال تعداد متقاضیان نصب سلولهای فتوولتائیک بر روی بام منازل بیشتر شود؛ برای ایجاد این فرهنگ نیز کوششهایی در حال انجام است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار کرد: ابتدا درصددیم که سلولهای فتوولتائیک در دوایر دولتی، مساجد، مدارس و معابر نصب شوند و در آینده بتوانیم بخشی از انرژی برق را از طریق انرژی خورشید با فرهنگ سازی تامین کنیم.

فلاحتیان در مورد میزان استقبال مردم با تاکید بر زمان بر بودن اجرای این پروژه اظهار کرد: قیمت برق در ایران نسبت به دیگر اقلام مورد نیاز خانواده ها فوق العادن ارزان است و باید به تدریج زمینه به کارگیری سلولهای خورشیدی فراهم شود.

وی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم ظرف ماهها و سالهای آینده به تدریج استفاده از سلولهای خورشیدی افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، توانیر دعوت از مشترکینی که برای ثبت نام در طرح نصب نیروگاه خورشیدی را از سال گذشته آغاز کرد و در ابتدا از صنابع بزرگ از این کار دعوت شد.

در فاز دوم از دسته دیگر مشترکین برای ثبت نام دعوت کرد و این درحالی است که توانیر 50 درصد هزینه نصب پنل های فتوولتائیک به ازای هر کیلووات تا سقف 4.5 میلیون تومان پرداخت می کند اما ظاهرا استقبال از این طرح آنچه که باید نبوده و هنوز نیاز به ایجاد انگیزه برای پرداخت هزینه در زمینه نصب نیروگاههای شخصی وجود دارد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا