به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

واکس سیب از خود میوه تولید می‌شود

وزارت کشاورزی به ایسنا اعلام کرد

واکس سیب از خود میوه تولید میشود

» سرویس: اقتصادي - كشاورزي و دامپروري

در پی طرح شایعه استفاده از واکس شیمیایی برای ماندگاری بیشتر سیب، مدیر کل دفتر میوههای سردسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: واکس مورد نظر به صورت طبیعی از خود میوه تولید میشود و هیچ ضرری برای انسان ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، طی روزهای اخیر، شایعات بسیاری مبنی بر استفاده از واکس شیمیایی سرطانزا برای ماندگاری بیشتر سیب در شبکههای اجتماعی و مجازی مطرح و باعث کاهش خرید این میوه شد که علی محسنی - مدیر کل دفتر میوههای سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی - اظهار کرد: در ایران از واکس برای سیب استفاده نمی شود و مادهای که روی این محصول وجود دارد، به صورت طبیعی از خود سیب تولید میشود. چرا که سیستم حفاظتی سیب به گونهای است که در سردخانهها چنین مادهای را از خود تولید میکند.

وی افزود: البته از این ماده طبیعی برای تولید واکسهای مختلف جهت ماندگاری بیشتر دیگر میوه ها مانند مرکبات استفاده میشود که این واکسهای تولید شده نیز ضرری برای انسان ندارند.

البته پیش از نیز معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده بود که با توجه به کیفیت مناسب سیب در کشور و شرایط اقلیمی مناسب برای پرورش این محصول که موجب تولید میوه با کیفیت مناسب و مدت ماندگاری بالا می شود، نیازی به استفاده از واکس برای سیب با هدف افزایش ماندگاری نیست و موردی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده در صورت مربوط به ایران و صحت موضوع واکس طبیعی خود میوه است که روی میوه وجود دارد و هیچ ضرری برای انسان ندارد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا