به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران در گفتگو با ایلنا: کاهش ۳۵ درصدی تخمه ژاپنی در بازار / خرید عراقی‌ها امسال دو برابر شد

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان از کاهش ۳۵ درصدی تخمه ژاپنی در بازار و خرید ۲ برابری عراقی‌ها نسبت به سال گذشته خبر داد.

مصطفی احمدی، رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه آجیل به اندازه کافی در بازار موجود است و کمبودی احساس نمی‌شود، گفت: در بخش آجیل تفاوت قیمت چندانی نداشته‌ایم اما تقاضای داخلی برای خرید کم شده است.

وی افزود: در مقابل تجار عراقی امسال ۲ برابر سال گذشته از ایران تخمه ژاپنی خریده‌اند که همین امر باعث شده است تا با کاهش بین ۳۰ تا ۳۵ درصدی این محصول مواجه شویم.

احمدی ادامه داد: به نظر می‌رسد قیمت تخمه ژاپنی و پسته در یک ردیف قیمتی قرار گرفته و این موضوع تناسب قیمتها را از بین برده است، البته در برخی از موارد پسته در عمده فروشی‌ها هر کیلو ۲۵ هزار تومان هم به فروش می‌رسد!

وی در مورد تخمه آفتابگردان نیز گفت: زمانی که واردات این نوع تخمه آزاد شد کشاورزان نیز از کاشت این محصول دست کشیدند و همین موضوع باعث شد تا تخمه آفتابگردان وارداتی با ارز مبادله ای به قیمت ۵ هزار تومان و تخمه آفتابگردان داخلی به بهای ۱۰ هزار تومان برسد.

احمدی تصریح کرد: البته در خرده فروشی‌ها تخمه آفتابگردان با ۱۰ تا ۱۲ درصد سود و با فرآوری حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که به اعتقاد من نباید نرخ‌ها این گونه باشد تا همه مردم بتوانند خرید کنند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:23

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا