به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

دبیر انجمن کارفرمایی پتروشیمی در گفتگو با ایلنا خبر داد: آغاز مسابقه سرمایه‌گذاران برای ورود به واحدهای پتروشیمی

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی گفت: با اعلام نرخ و ایجاد شفافیت درخوراک پتروشیمی‌ها سرمایه‌گذاران با طیب خاطر و اطمینان وارد این حوزه خواهد شد.

احمد مهدوی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و اینکه اگر شورای نگهبان آن را تایید نکند چه اتفاقی می‌افتد، گفت: اگر شورای نگهبان نرخ اعلامی از سوی دولت را تایید نکند دوباره به مجلس بازمی‌گردد.

وی افزود: طبق آیین نامه دولت شش ماه فرصت دارد که نرخ را اعلام کند و ما توقع داریم که تا پایان سال آیین نامه را ابلاغ کند تا از سال آینده فضای جدید در پتروشیمی‌ها داشته باشیم.

مهدوی در خصوص چگونگی تامین 70 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در پتروشیمی، تاکید کرد: قبلا با توجه به اینکه نرخ خوراک مبهم بود سرمایه‌گذاران با اطمینان وارد این حوزه نمی‌شدند اما با شفاف شدن نرخ، طرح‌ها توجیه اقتصادی پیدا می‌کنند و سرمایه گذاران داخلی و خارجی به این حوزه وارد خواهند شد.

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی ادامه داد: با توجه به بسترهای موجود در کشور از جمله خلیج فارس و عمان زمینه برای سرمایه گذاری وجوددارد به طوری که در حال حاضر در سایت چابهار از همان خط لوله که قرار بود گاز به هند و پاکستان برود گاز جدیدبه واحدهای جدید به خصوص واحدهایی که GAS 2 PP یعنی از گاز به پلی پروپیلن می‌رسند، داده می‌شوند.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران وقتی فضا را شفاف ببینند رغبت به سرمایه‌گذاری پیدا می‌کنند.

مهدوی با بیان اینکه طرح های نیمه کاره نیز با سرعت بیشتری به اتمام می‌رسند، خاطرنشان کرد: به طور مثال هفته گذشته پتروشیمی زنجان در بورس فروخته شد که سهام آن بعد از مصوبه بسیار بالا رفت.

وی یادآور شد: سودهای پتروشیمی‌هایی همچون شستا، ساتا و هلدینگ نیز واردسرمایه‌گذاری جدید می‌شود به طوری که سرمایه‌گذاران برای حضور در طرح‌ها مسابقه می‌دهند لذا ما نگران جذب سرمایه‌گذاری در پتروشیمی‌ها نیستیم.

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 28-09-1393, 10:23

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا