به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

بازداشت خبرنگاران در محیط دانشگاهی بازتاب خوبی ندارد/ انجمن اسلامی دانشگاه تهران ادعاهای زیادی مبنی بر آزادی بیان دارد

مهدی فضائلی در گفتوگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس در واکنش به اتفاقی که در 16 آذرماه (روز دانشجو) در دانشگاه تهران و در خصوص برخی از خبرنگاران و عکاسانی که وظیفه پیام رسانی به افکار عمومی را داشتند، رخ داد، اظهار داشت: انجمن اسلامی دانشگاه تهران جزء مجموعههایی است که به لحاظ گرایشات سیاسی ادعاهای زیادی مبنی بر آزادی بیان دارد. از سالهای خیلی دور این انجمن چنین ادعاهایی داشته است. اما در عمل موارد متعددی بوده که این انجمن نشان داده استفاده ابزاری از اینگونه شعارها داشته است.

مدیرعامل مؤسسه سروش در ادامه افزود: در اواخر دهه 60 نیز همین انجمن مانع برگزاری نشستهای جامعه اسلامی دانشجویان شد و جلوی برگزاری مراسم سخنرانی را در مسجد دانشگاه تهران گرفت بهگونهای که در مسجد دانشگاه تهران را برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه تهران بست.

وی ادامه داد: همچنین انجمن اسلامی دانشگاه تهران در آن زمان افرادی را که در جهت نصب پلاکارت و انجام تشریفات و اقدامات لازم برای برگزاری این مراسم بودند شبانگاه مورد ضرب و شتم قرار داد. این افرادی که هماکنون هستند نیز به نوعی خلف آنهاییاند که در گذشته اقداماتی را صورت داده بودند.

وی ابراز داشت: افرادی که در 16 آذر امسال در دانشگاه تهران برخی از خبرنگاران و عکاسان را از مراسم رسمی روز دانشجو بیرون انداختند شاید فرصت ضرب و جرح نداشتند و فقط به جلوگیری از فعالیت برخی از خبرنگاران و عکاسان و به اخراج از جلسه و پاک کردن حافظه دوربین این افراد بسنده کردند.

مدیرعامل مؤسسه سروش در ادامه سخنان خود بیان داشت: به نظر من این رفتارها به خصوص در محیط دانشگاه بازتاب خوبی ندارد و وجهه تشکلها را در ذهن و فکر دانشجوها مخدوش میکند.

فضائلی متذکر شد: برخی از بزرگان در خصوص منتقدان خودشان برخورد نامناسبی دارند کوچکترها نیز یاد میگیرند و بر همین اساس سیل اتهامات و برخی از تعابیر ناروا نثار منتقدان میشود در عین اینکه ادعای پذیرش انتقاد صورت میگیرد. این امر موجب میشود که کوچکترها و جوانترها نیز با منتقدان خودشان برخوردهای این چنینی داشته باشند.

به گزارش فارس؛ در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که عصر 16 آذرماه توسط انجمن اسلامی دانشگاه تهران و با حضور مصطفی معین وزیر علوم دولت اصلاحات در این دانشگاه برگزار شد، اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران پس از تحریک دانشجویان برای بیرون انداختن برخی از خبرنگاران و عکاسان  نسبت به بازداشت و همچنین پاک کردن حافظه دوربین برخی از عکاسان اقدام کردند. این در حالی است که این مراسم دارای مجوز و به مناسبت روز دانشجو برگزار شده بود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:19

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا