به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 1 آبان 1399

آمریکا در صدد بمباران تاسیسات هسته‌ای چین بود

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، اسناد به دست آمده از بایگانی آژانس امنیت ملی آمریکا آشکار ساخته است که در زمان دولتهای «جان اف کندی» و «لیندن جانسون» روسای جمهور سالهای دور آمریکا، تصمیم گرفته شده بود تا تاسیسات هستهای چین بمباران شود.

به گزارش پایگاه خبری آمریکایی «آی او ناین»، این تصمیم به خاطر ممانعت یا تاخیر انداختن در برنامههای هستهای چین و ساخت جنگ افزار هستهای از سوی پکن عنوان شده بود.

بر اساس این گزارش، اسناد مربوطه به این جریان که به تاریخ 21 ژوئن 1963 برمیگردد در ژورنال «گلن سیبرگ» رییس کمیسیون وقت انرژی هستهای سالهای 1961 تا 1971، نیز ثبت شده است.

سیبرگ در این باره گفته بود که تصمیم در منهدم کردن تاسیسات هستهای چین به دلیل امتناع پکن از پیوستن به معاهده ممنوعیت آزمایش سلاحهای هستهای اتخاذ شده بود.

سیبرگ در توضیحات خود البته پای مسکو را نیز به میان کشیده و مدعی شده بود که قرار بوده اتحاد جماهیر شوروی سابق نیز در این طرح با آمریکا مشارکت کند.

این گزارش حاکیست، چند سال بعد دولت آمریکا به خاطر ترس از تبعات واکنشهای چین از این تصمیم صرفنظر میکند.

یکی از خطرهای موجود احتمال حمله تلافی جویانه چین به تایوان به عنوان یکی از متحدان آمریکا در خاور دور بود که در نتیجه چشمانداز طرحهای پیشنهادی در زمینه کنترل تسلیحات چین به شکست میانجامید.

وبگاه خبری فوق در خاتمه نوشت: ظاهرا جکسون رییس جمهوری وقت آمریکا نیز به این نتیجه رسیده بود طرح بمباران تاسیسات هستهای چین دفاع قابل قبولی را در سطح جهانی برای کشوری که خود مدعی برقرای صلح است، نخواهد داشت.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:18

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا