به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

آمریکا در فکر ایجاد یک «نوار قرنطینه» به دور روسیه است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جورج فریدمن» رئیس مرکز تجزیه و تحلیل «Stratfor» معتقد است که آمریکا ممکن است یک «نوار قرنطینه» در اطراف روسیه بوجود آورد و اگر این اتفاق بیافتد، این اتحاد متشکل از کشورهای لهستان، رومانی، ترکیه و کشورهای حوزه منطقه بالتیک خواهد بود.

مرکز تجزیه و تحلیل «Stratfor» بیشتر به «سازمان سیاه در سایه» معروف است که در زمینه ارایه اطلاعات تحلیلی پیرامون شرایط موجود در جهان و ارائه  پیش بینیهای گوناگون در مورد مهمترین موضوعات استراتژیک فعالیت میکند.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه که مسئولیت نظارت بر روابط با آمریکا را بر عهده دارد، در اوایل دسامبر گذشته در دیدار با «جورج فریدمن» موضوعات مربوط به اوضاع اوکراین را مورد بررسی قرار داد.

این تحلیلگر سیاسی در گفتوگو با روزنامه «کامرسانت» گفت: «آمریکا در آینده میبایست یک تصمیم استراتژیک بگیرد: یا در مسائل مربوط به اوکراین با شدت بیشتر دخالت کند که عواقب سختی را در پی خواهد داشت یا اینکه اتحاد جدیدی را با مشارکت لهستان، رومانی، کشورهای حوزه دریای بالتیک و شاید ترکیه، چه در داخل ناتو و چه در خارج آن تشکیل بدهد و این روند در حال حاضر هرچه کند، ولی در هر صورت در حال شکل گیری است».

به گفته فریدمن، این همان چیزی خواهد بود که به آن «نوار قرنطینه» گفته میشود و روسیه قطعا آن را نخواهد پذیرفت.

به عقیده رئیس مرکز تجزیه و تحلیل «Stratfor»، آمریکا بدنبال کنترل اوکراین نیست، آن چیزی که برای آمریکا مهم هست، این است که روسیه بر این کشور کنترل نداشته باشد.

اصطلاح «نوار قرنطینه» در دهه 20 قرن گذشته میلادی وارد فرهنگ سیاسی شده است و این نوار در اطراف روسیه شوروی توسط فرانسه و انگلیس ایجاد شده بود.

«نوار قرنطینه» که از اصطلاح فرانسه "cordon sanitaire" برگرفته شده است به یک گروه کشورهای اطلاق می شود که پس از فروپاشی امپراتوری روسیه توسط فرانسه و انگلیس در طول مرزهای روسیه شوروی تشکیل شده بودن و برای جلوگیری از نفوذ ایدئولوژیهایی کمونیستی به کشورهای غربی تلاش میکردند.

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:18

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا