به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

جوی فاشیستی بر الازهر حاکم است/مسئولان الازهر به دنبال اصلاح نیستند

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، دکتر احمد محمود کریمه استاد دانشگاه الازهر، گفت: مسئولان الازهر نیت و عزمی برای شنیدن نصایح دیگران و مشورت گرفتن خارج از دایره تصمیمسازی خود ندارند.

وی با بیان اینکه بارها با احمد الطیب، شیخ الازهر دیدار و گفتوگو کرده است، افزود: من پروندهها و طرحهایی برای اصلاح امور آموزشی و توسعه گفتمان دینی و تشکیل شبکه ماهوارهای و مباحث و مطالعات در این زمینه ارائه کردم اما الطیب بدون خواندن آنها را به معاونش عباس شومان میداد.

احمد محمود کریمه با بیان اینکه به دستور رئیس این دانشگاه سه ماه از کار تعلیق شده است، تصریح کرد: این جو فاشیستی موجب میشود اساتید الازهر جرات سخن گفتن یا قلم به دست گرفتن درباره اصلاح الازهر را نداشته باشند.

وی افزود: این دوره الازهر دوره بستن دهانهاست به گونهای که از علمای الازهر میخواهند نه خوبی و نه بدی الازهر را نگویند.

به گزارش فارس، شیخ محمود احمد کریمه شهریور گذشته به ایران سفر کرد و پس از آن مغضوب دستگاههای بازرسی و حراستی دانشگاه الازهر قرار گرفت.

این در حالی است که این ماههاست دانشجویان مصری در دانشگاه الازهر در اعتراض به حکومت نظامیها در مصر در این دانشگاه و دیگر دانشگاههای مصر تظاهرات کردهاند که الازهر مرکزیت آنها را دارد.

الازهر و دولت مصر نیز به شدت با این دانشجویان برخورد کرده و برخی را روانه زندان و برخی دیگر را از دانشگاه اخراج کرده است.

ضرب و شتم دانشجویان اعم از زن و مرد و برخورد با دانشجویانی که کتابهای ممنوعه را حمل میکنند از دیگر اتفاقات این روزهای الازهر است.

انتهای پیام/س

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:17

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا