به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

‌کامیاران از ظرفیت بالایی در زمینه مشارکت خیرین برخوردار است

به گزارش خبرگزاری فارس از کامیاران، علیاشرف علیمحمدی پنجشنبه شب در چهارمین جلسه شورای زکات این شهرستان، ضمن اشاره به تأکیدات قرآن کریم در خصوص اهمیت پرداخت زکات، اظهار داشت: آوردن کلمه زکات در کنار نماز در قرآن کریم نشان از اهمیت بالای این فریضه الهی نزد خداوند است.

وی ادامه داد: نماز و زکات مکمل هم هستند و هر کدام از این دو مهم، بدون دیگری ناقص بوده چراکه هر کدام از این دو فریضه واجب الهی به تنهایی هیچ بهرهای برای فرد نخواهد داشت.

علیمحمدی توسعه زکات در جامعه را موجب نزول برکات الهی دانست و اضافه کرد: با توجه به جایگاه و اهیمت پرداخت زکات در نزد خداوند، هرگونه تلاش و اقدامی در راستای توسعه زکات در جامعه قطعا خالی از اجر و مزد نخواهد بود.

وی ضمن اشاره به روایتی از برزخ در خصوص اینکه فرد مومنی که زکات را پرداخت نکند مورد عذاب الهی قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: ما باید ضمن دعوت مردم به پرداخت زکات، برای ایجاد اعتماد، خود آنها را در راستای هزینهکرد زکات دریافتی دخیل کنیم.

امام جمعه شیعیان کامیاران بر لزوم جذب سرمایهداران و خیرین شهرستان برای پرداخت زکات تأکید کرد و افزود: همراه کردن خیرین و سرمایهداران شهرستان و بازدید از محل زندگی افراد نیازمند و تهیدست میتواند در حمایت مستقیم آنها از این افراد بسیار موثر باشد.

علیمحمدی به ساخت و راهاندازی ساختمان دیالیز توسط خیرین این شهرستان اشاره و اضافه کرد: میزان بالای کمکهای خیرین در فعالیتهای خیرخواهانه، نشان از ظرفیت بالای این شهرستان در امور دینی و خداپسندانه است.

وی ضمن اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام، اظهار داشت: پیامبر (ص) افرادی را که زکات پرداخت نمیکردند به داخل مسجد راه نمیدادند که این نشان از جایگاه والای این فریضه دینی در سنت و آیین اسلام دارد.

علیمحمدی بر لزوم تشویق فعالان در حوزه پرداخت زکات تأکید و اضافه کرد: تشویق این افراد موجب ایجاد انگیزه و ترغیب سایر افراد در پرداخت این فریضه واجب الهی میشود.

امام جمعه شیعیان کامیاران در پایان آشنایی مردم با فواید و تاثیرات زکات را موجب احیای گستردهتر این فریضه دینی دانست و اضافه کرد: امروزه برای ترویج فرهنگ زکات در میان مردم نیازمند برنامهریزی بیشتر در میان مردم هستیم.

انتهای پیام/79018/گ۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا