به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

هرگونه فعالیت در حوزه جذب زکات خدمت به مردم است

به گزارش خبرگزاری فارس از کامیاران، کریم پیری پنجشنبه شب در چهارمین جلسه شورای زکات این شهرستان، زکات را از فرایض بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: قطعا برکت نفس عمل به فریضه زکات بسیار با ارزشتر از میزان زکاتی است که جمع میشود.

وی ایجاد اعتماد دو سویه در راستای جمع آوری زکات بین مودیان و مبلغان در سطح شهرستان را ضروری دانست و افزود: ما باید نقاط ضعف و قوت خود در حوزه جمع آوری زکات شناسایی کرده و با تقویت نقاط قوت اقدام به حذف نقاط ضعف خود در این حوزه کنیم.

پیری، مردم شهرستان کامیاران را مردمی متدین و دیندار دانست و افزود: تریبون نماز جمعه جایگاه مناسبی برای اشاعه فرهنگ زکات است و با استفاده از این جایگاهها که دارای ارزش نزد مردم هستند، میتوان میزان زکات تعیینشده برای این شهرستان را محقق کرد.

وی روحانیون را متولی پرداختن به امر زکات دانست و بر لزوم حضور آنها در راستای نهادینه کردن فرهنگ زکات تأکید کرد و گفت: روحانیون بهترین افرادی هستند که میتوانند این سنت مهم دینی را در جامعه نهادینه کنند.

فرماندار کامیاران زکات را یک نوع مالیات بر درآمد و تولید و مالیات بر ثروت راکد در دین اسلام دانست و اضافه کرد: زکات دارای اهمیت ویژه است و این اهمیت در دین اسلام به اندازهای است که در ردیف مهمترین عبادات قرار گرفته و در بسیارى از موارد همراه با نماز ذکر شده و حتى شرط قبولى نماز به پرداخت زکات منوط شده است.

پیری رتبه اول کشوری استان کردستان در پرداخت زکات را با ارزش دانست و اضافه کرد: باید اهمیت و پیامدهای مثبت پرداخت زکات در بین عموم مردم به خوبی تبیین شود و این آمادگی در آنها به وجود آید که با نشاط خاصی این فریضه مهم را اجرا کنند.

وی بر لزوم تلاش همگانی در راستای تقویت این فریضه مهم و ضرورت فرهنگسازی تأکید کرد و اظهار داشت: مبلغان دینی که به مناطق محروم و روستایی اعزام میشوند باید علاوه بر انجام دیگر وظایف خود، تبیین فلسفه زکات را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

پیری شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را از دیگر ظرفیتهای مهم در زمینه نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات دانست و اضافه کرد: هرگونه فعالیت در حوزه جذب زکات به واقع خدمت به شهروندان است.

فرماندار کامیاران در پایان بر ضرورت معرفی الگوهای نمونه در رابطه با پرداخت زکات تاکید کرد و افزود: معرفی افراد فعال در حوزه پرداخت زکات میتواند خود نوعی تشویق برای سایر افراد و همچنین نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه باشد.

انتهای پیام/79018/گ۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا