به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

پرداخت 138 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی استان همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حمیدرضا متین شامگاه پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری استان همدان اظهار داشت: 76 واحد با تسهیلات یکهزار و 49 میلیارد تومان به بانکهای عامل برای استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت ریال تسهیلات برخی از واحدها به ارز تبدیل شد، افزود: این تسهیلات به 600 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده و تاکنون 52 میلیارد تومان در صندوق توسعه ملی مسدود شده که پرداخت میشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یک طرح به مبلغ 140 میلیارد تومان به نام فولاد فامنین در بانک سپه در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: از 52 میلیارد تسهیلات پرداخت شده، 7 میلیارد تومان آن مربوط به شرکت سیمان هکمتان است.

وی ادامه داد: طرحهای کیانکرد با 20 میلیون یورو در بانک صنعت، معدن، ارابه نسیم به مبلغ 5 میلیون یورو در بانک صادرات، شرکت شیشه همدان 6 میلیون یورو و طرح توسعه فولاد ویان به مبلغ 33 میلیون یورو در دستور کار است.

متین تأکید کرد: مبلغ 138 میلیارد تومان توسط بانکهای استان به واحدهای صنعتی در قالب منابع داخلی و زودبازده پرداخت شده است.

فرماندار همدان نیز در این کارگروه به ارائه گزارش پرداخت اما گزارش او با انتقاد استاندار مواجه شد و قرار شد علی تعالی در جلسه آینده گزارش خود را به روز کرده و ارائه دهد.

وی در این جلسه گفت: در شهرک صنعتی همدان 280 واحد صنعتی وجود داد که در حال حاضر 55 واحد صنعتی تعطیل است.

تعالی با اشاره به اینکه اکثر معادن همدان لاشه آهکی و شن و ماسه است، ادامه داد: در بحث معادن مشکلاتی چون خام فروشی و  برداشت بیرویه وجود دارد که باید به آن ورود پیدا کرده و از این اقدام جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه تعداد کارگاههای سفال و سرامیک در شهرستان همدان 505 عدد است، افزود: 350 کارگاه چرم، 216 کارگاه گلیم، کارگاه ساخت ساز سنتی 130 واحد، 100 واحد سنگ قیمتی، کارگاه مرواربافی 14 واحد و هزار و 890 واحد دیگر وجود دارد که در مجموع 6 هزار و 144 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

فرماندار همدان با بیان اینکه 17 هزار و 491 بافنده در شهرستان همدان داریم، تصریح کرد: 11 واحد پشتیبان قالیبافی در شهرستان وجود دارد و 35 درصد فرش استان در همدان تولید میشود و تعداد بیمهشدگان نیز به 7 هزار و 230 نفر در این حوزه میرسد.

انتهای پیام/89033/گ30/ض1002

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا