به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 29 دی 1397

برنامه‌ریزی برای ثبت حداقل یک اثر جهانی تا افق 1404 برای استان همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ریحان سروشمقدم شامگاه پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری استان همدان با بیان اینکه کمتر از 3.5 درصد از کل فرصتهای شغلی ایجاد شده استان  در بخش صنایع دستی و گردشگری است، اظهار کرد: در حال حاضر در دنیا سالیانه یک میلیارد و 200 میلیون گردشگر وجود دارد که ایران با اختصاص 4 میلیون و 800 هزار نفر گردشگر جایگاه نود و هشتم را در بین 140 کشور به خود اختصاص داده و استان همدان با جذب کمتر از 8 هزار گردشگر خارجی جایگاه 17 را در کشور داراست.

وی با اشاره به اینکه در بخش صنایع دستی از 292 رشته و زیر رشته در کشور، 156 رشته و زیر رشته در استان همدان وجود دارد، افزود: 13 درصد از تولید و اشتغال کشور در بخش صنایع دستی  مربوط به استان همدان است و 18 درصد بازرگانی و صادرات صنایع دستی کشور را همدان داراست.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه چهار درصد از کل آموزش و توسعه و ترویج کشور را همدان دارد، تصریح کرد: چهار درصد نشانهای ملی کشور را همدان به خود اختصاص داده و آخرین رتبهبندی کشوری در سال 92 رتبه صنایع دستی همدان 14 بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در بخش میراث فرهنگی ایران با 31 هزار اثر ثبت ملی و 17 اثر ثبت جهانی رتبه 14 را در جهان داراست، ادامه داد: یکهزار و 750 اثر شناسایی شده مربوط به استان همدان است که از این تعداد 988 اثر در زمینههای طبیعی، معنوی، تاریخی و ناملموس به ثبت ملی رسیده و این چهار درصد کل آثار ثبتی کشور است.

سروشمقدم با تأکید بر اینکه از 17 اثر ثبت جهانی که ایران داراست، استان همدان هیچ سهمی ندارد، خاطرنشان کرد: استان همدان رتبه هفتم ثبت آثار را در کشور داراست.

وی گفت: پیگیری برای ثبت جهانی حداقل یکی از آثار استان همدان تا پایان برنامه ششم توسعه و آمادهسازی مستندات 2 تا 3 اثر جهت ثبت جهانی به طوری که تا افق 1404 حداقل یک اثر ثبت جهانی داشته باشیم.

وی حفظ و مرمت و احیای میراث ثبت شده تاریخی، طبیعی و معنوی، شناسایی و ثبت ملی آثار شاخص تاریخی، طبیعی و معنوی استان را برنامههای پیش رو دانست و افزود: انجام مطالعات و پژوهشهای علمی شاخص استان تقویت NGOها و تشکلهای مردمنهاد مرتبط با میراث فرهنگی و افزایش مشارکت بخش خصوصی و مردم در این حوزه نیز دنبال میشود.

انتهای پیام/89033/گ30/ض1002

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی