به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

سازمان منطقه آزاد قشم تمام اختیارات شهردای را گرفته است

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، یوسف دریانورد پنجشنبه شب در جمع نمایندگان مردم حوزه انتخابیه بندرعباس آشوری و آرامی در مسجد ابوبکر صدیق درگهان اظهار داشت: طبق تفاهمنامهای که در سال گذشته با سازمان منطقه آزاد قشم داشتهایم قرار بر این شد که 50 درصد از درآمد شهر درگهان به حساب شهرداری درگهان و 50 درصد دیگر در کارهای عمرانی هزینه شود.

وی سیاست شورا و شهرداری درگهان در برابر سازمان منطقه آزاد را تعامل، تفاهم و همکاری عنوان کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد نهتنها به تفاهمهای فیمابین عمل نکرده بلکه تنها کار عمرانی که در عمر 22 ساله این سازمان اجرا شده یک بلوار 200 متری است که در این بلوار، بعد از بارندگی آب آن را از طریق پمپ خارج میکنیم.

دریانورد از همکاری و پیشقدم بودن شورای شهر و شهرداری درگهان در همه مسائل با سازمان منطقه آزاد خصوصا تفاهمنامهها سخن گفت و ادامه داد: با این همه درآمدهایی که سازمان منطقه آزاد از محل فروش زمین و پر کردن دریا در درگهان داشته، نهتنها هیچ هزینهای در درگهان نشده بلکه مشکلاتی را در این شهر به وجود آورده که به خاطر آبگرفتگی محلههای این شهر، همیشه دعا میکنیم که باران نبارد. 

شهردار درگهان از گلایههای مردم از دستگاه نیروی انتظامی و گشت اراضی سازمان منطقه آزاد مبنی بر تخریب منازل مسکونی بدون هماهنگی و اطلاع قبلی با شهرداری و شورا گفت: چطور میشود که سازمان منطقه آزاد با کسانی که در این شهر بدون هیچ مجوزی ساختمان پنج طبقه ساختهاند هیچ برخوردی نمیکند ولی خانههای کوچک مردمی که هیچگونه زمینی به آنها اختصاص داده نشده را تخریب میکند.

وی به آتشسوزی اخیر بازار صدف درگهان اشاره و تاکید کرد: با توجه به مکاتبات متعدد با دستگاههای مختلف خصوصا سازمان منطقه آزاد مبنی بر احداث ایستگاه آتشنشانی ویژه بازارهای درگهان با 7 هزار واحد تجاری فعال تا به حال هیچ دستگاهی در این زمینه پاسخی به ما نداده است.

دریانورد تصریح کرد: اگر کمک آتشنشانی استان مبنی بر خاموش نمودن بازار صدف درگهان نبود واقعا در این شهر فاجعه جبرانناپذیری رخ میداد.

وی ایجاد ایستگاه آتشنشانی ویژه بازار را امری ضروری دانست و تذکر داد: اگر در این زمینه اقدام عاجلی نشود، هر آن احتمال آتشسوزی اینچنینی وجود دارد که جبرانناپذیر خواهد بود. 

شهردار درگهان با بیان اینکه تمامی عوارض شهر را سازمان منطقه آزاد اخذ میکند، اظهار داشت: این در حالی است که با وجود تمامی مشکلات، همه خدمات به دوش شهرداری درگهان است و این سازمان تمام اختیارات را از شهرداری سلب و هر روز در این شهر بحران به وجود میآید.

به گزارش فارس، در دیدار مردمی آشوری و آرامی به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، سالاری دادستان شهرستان قشم و دلاوری رئیس دادگستری شهرستان قشم نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/88001/گ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا