به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

افزایش 50 درصدی مالیات در حق مردم همدان ظلم است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، امیر خجسته شامگاه پنجشنبه در اجلاس ماهیانه اتاق اصناف همدان با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور اظهار داشت: درست است که تحقق درآمد از طریق مالیات از سیاستهای نظام است اما دریافت مالیات نیز باید از روی عدالت باشد.

وی توطئه برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی در کاهش قیمت نفت را یادآور شد و افزود: نباید به درآمدهای نفتی متکی باشیم اما افزایش 50 درصدی مالیات برای استان غیرکارشناسی است.

خجسته تصریح کرد: استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان به ترتیب رتبههای اول و دوم را به لحاظ افزایش مالیات دارند و همدان سومین استان در این زمینه است.

وی سهم تهران از افزایش مالیات را 19 درصد بیان کرد و گفت: در سال 93 نیز با سهم 323 میلیارد تومانی دریافت مالیات در حق استان ظلم شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی سهم مالیات استان در سال 94 را 485 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: متأسفانه این مقدار مالیات تعیین شده ضررهای زیادی را به استان خواهد زد.

وی با اشاره به وضعیت استان خاطرنشان کرد: تعطیلی بسیاری از کارخانهها، همدان را جزء استانهای ضعیف قرار داده و باید بودجه از سایر استانها به همدان بیاید.

خجسته با ابراز گلایه از افرادی که در گذشته پایهریز این وضع افزایش بیرویه مالیات بودهاند، خاطرنشان کرد: برخی با افزایش مالیات فقط دنبال ماندگاری پست و سمت خود هستند و این ظلم بزرگی در حق مردم است.

وی یادآور شد: در بحث مالیات آنچه منطقی است باید گرفته شود اما فشار بیش از حد به مردم به صلاح نیست و باعث رکود بازار خواهد شد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تنها راه نجات استان را جذب سرمایهگذار دانست و گفت: در طول این سالها در راه سرمایهگذاری در استان کاری صورت نگرفته و آنچه که داشتیم نیز از دست دادهایم.

وی از دیگر عوامل عقبافتادگی استان همدان در سالهای گذشته را مشغولیت مسئولان به مسائل حاشیهای عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه امروز با وحدت بین نمایندگان، مسئولان و استاندار شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم.

خجسته در پایان سخنان خود قول پیگیری برای کاهش سهم مالیاتی استان را داد و از جامعه اصناف و مسئولان خواست در این مورد همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/89017/گ30/ض1002

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا