به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

مناطق آزاد نباید حیاط خلوت دولت‌ها باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، محمد آشوری پنجشنبه شب در جمع مردم درگهان در مسجد ابوبکر صدیق این شهر با اشاره به اظهارات برخی از حضار در این نشست پیرامون تخریب برخی از منازل مسکونی در این شهر، اظهار داشت: از برخوردهای ناصواب پیشآمده به سهم خود از مردم عذرخواهی میکنم و مسائلی که عنوان شد را حتما تا انتها پیگیری کرده و اقدامهای لازم انجام خواهد شد.

وی افزود: فلسفه وجودی همه مسئولان به تعبیر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، شأنی جز خدمتگزاری به مردم نیست و هر کس فکر میکند که به جای شأن خدمتگزاری به مردم شأنی بالاتر از خدمتگزاری دارد دچار کجفهمی شده و بیراهه میرود.

نماینده مردم قشم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وقتی که در رأس نظام همچنین دیدگاهی وجود دارد، کسانی که مسئولیت میپذیرند در دستگاههای مختلف حتما باید به این نکته اساسی توجه کنند که شأن خدمتگزاری و نوکری مردم بالاتر از همه شأنهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: پیرامون اتفاقات پیشآمده از طریق فرماندار و رئیس سازمان منطقه آزاد صحبت شد و قرار بر این شد که مشکلات و ایراداتی که وجود دارد با دقت نظر بررسی و اقدامات قانونی و لازم انجام شود.

آشوری رعایت حقوق مردم را امری بدیهی و حق مسلم آنها دانست و تاکید کرد: فلسفه همه ارکان نظام رعایت حقوق مردم و طبیعی است که در مقابل حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی حق مردم ارجحیت پیدا میکند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: نکته اساسی در این است که ما برای رفع اشکالات و ایرادات و گلایههایی که امام جمعه، شورا، شهردار و معتمدان داشتند و به جا هم هست اقدام کنیم.

وی نقش و نسبت منطقه آزاد در زندگی مردم قشم را امری ضروری دانست که باید تعریف شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در جلسهای که با ترکان به عنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد داشتیم، گفته شد مناطق آزاد به حیاط خلوت دولتها تبدیل شده و این حیات خلوت، خود به نوعی سم هر دولت است. 

وی با اشاره به اینکه به یاد دارد در سال 69 همه مردم خوشحال بودند که منطقه آزاد قشم در حال شکلگیری است و محرومیتزدایی خواهد شد، افزود: چند اشکال مبنایی به کار مناطق آزاد وارد است که یکی از آنها دوگانگی مدیریتی است.

نماینده مردم قشم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم چه گناهی دارند که با دوگانگی مدیریت و ناهماهنگی منطقه آزاد، فرمانداری و دیگر دستگاهها عاملی شود تا دچار مشکلات بیشتر شوند.

آشوری شیوه تامین منابع مالی منطقه آزاد قشم را اشتباه دانست و ادامه داد: منطقه آزاد باید تبدیل به قطب اقتصادی شود و جامعه محلی و مردم در پناه قطب اقتصادی احساس آرامش، آسایش، رفاه و در نتیجه زندگی بهتر کنند، نه اینکه برای چرخاندن جزیره از فروش زمین به مردم منطقه فشار آورد و بعد از سالها به عقب برگردیم. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه در منطقه قشم با وجود سازمان منطقه آزاد برای جامعه محلی زندگی مردم گران شده، عنوان کرد: وجود سازمان منطقه آزاد در قشم جز گران شدن زندگی مردم چیز دیگری برای آنها نداشته است.

به گزارش فارس، در این دیدار مردمی، سالاری دادستان شهرستان قشم و دلاوری رئیس دادگستری شهرستان قشم نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/88001/گ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا