به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

شورای برنامه‌ریزی به محل تقسیم پول و زمین تبدیبل نشود

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید موسی خادمی صبح امروز در جمع خبرنگاران به آخرین مصوبات شورای برنامهریزی استان اشاره کرد و گفت: خبر خوش برای مردم این است که اعتبارات عمرانی ما نسبت به سال گذشته در برخی از پروژهها سه تا چهار برابر شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات برای مثال در جادهای مانند پاتاوه به دهدشت که یکی از طرحهای ملی استان ما به شمار میرود و استان را تا حدود زیادی از بنبست خارج میکند در سال گذشته رقمی معادل با 27 میلیارد تومان بود که امسال رقمی معادل با 50 میلیارد تومان را برای ما در نظر گرفتهاند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از راهکارها برای افزایش بودجههای ملی را حرکت از سوی مدیران دانست و گفت: اگر مدیری به فکر این باشد که پشت میز بنشیند و از تهران برای پروژه اعتبار مورد دلخواه را تصویب کنند خیالی نادرست است.

این مسئول افزود: به جای این که خوب سخنرانی کنیم باید روحیه مطالبهگری داشته باشیم و بتوانیم از مسئولان کشوری و محلهایی که اعتبارات توزیع میشود روحیه مطالبهگری داشته باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه روحیه تعاملی میان مسئولان ارشد استانی و نمایندگان مجلس برای جذب بودجه و اعتبارات بیشتر وجود دارد، تصریح کرد: همین موجب شده با توجه به اینکه قیمت نفت در بودجه تعدیل شده بتوانیم اعتبارات بسیار خوبی را برای استان در سال آینده داشته باشیم.

خادمی به یکی از مشکلاتی که در بودجه جاری وجود دارد اشاره کرد و گفت: در فصل اول بودجه جاری چندان مشکلی احساس نمیشود اما در سایر فصول مشکل داریم و یکی از استانهایی هستیم که در سایر فصول جزو بدترینها قرار داریم.

این مسئول ارشد اجرایی خاطرنشان کرد: این در حالی است که هزینههایی مثل فرسوده شدن خودروها و ساختمانها و سختی کار در استان ما بسیار بیشتر از سایر استانهای دیگر است.

فرودگاه یاسوج یکی دیگر از محورهای اظهارات استاندار کهگیلویه و بویراحمد بود که در این خصوص به زیر مناقصه رفتن پهنای باند این فرودگاه با اعتبارات 27 میلیارد تومانی خبر داد.

وی با انتقادی که در روند برگزاری شورای برنامهریزی و توسعه استان وجود دارد اشاره کرد و گفت: نباید در شورای برنامهریزی و توسعه استان تنها موضوع تقسیم زمین و پول را داشته باشیم که این آفتی برای شورای برنامهریزی به عنوان مهمترین شورای استانی است.

خادمی گفت: کارکرد اصلی شورای برنامهریزی همانگونه که از نام آن پیداست برنامهریزی برای توسعه استان بوده که ما تنها آن را محدود به تقسیم پول و اعتبارات و توزیع زمین در بین سرمایهگذاران کردهایم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید در شورای برنامهریزی کاری شود تا برای توسعه استان در همه زمینهها از جمله توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقدام شود.

انتهای پیام/2571/م30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 10:13

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا