به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 19 آذر 1397

ثبت شرکت -ثبت شرکت در ترکیه

 

به هنگام ثبت شرکت حضور کلیه اعضای شرکت در دفترخانه حداقل یک بار الزامی می باشد و کلیه مراحل کار توسط پیمانکار انجام خواهد شد. سمت های اعضای شرکت (حداقل یک نفر مدیرعامل) در صورت افزایش تعداد هئیت مدیره به ازای هر نفر مبلغ 500 دلار آمریکا اضافه بر مبلغ کل قرارداد در مرحلة اول پرداخت، به پیمانکار بایستی پرداخت گردد.
تعیین آدرس محل شرکت (ارائه اجاره نامه محل شرکت در اولین مرحله ثبت الزامی است لذا یا شخصاً در ترکیه قبل از هر اقدامی محل شرکت را مشخص نماید و یا با توافق طرفین، پیمانکار نسبت به اجاره یا خرید محل شرکت اقدام نماید، در اینصورت کلیه هزینه های مربوطه باید در مرحله اول به پیمانکار بایستی پرداخت گردد.
تعیین میزان سرمایه شرکت حداقل 5000 لیره ترکیه (نیازی نیست که بصورت واقعی در حساب باشد فقط چهار در ده هزارم از مبلغ سرمایه به بانک واریز خواهد شد.)
مبلغ 5000 دلار امریکا جهت ثبت شرکت برای دو نفر با سرمایه شرکتی حداقل 5000 لیره ترکیه می باشد. کلیه هزینه های اضافی اعم از تعداد بیشتر از 2 نفر از اعضای شرکت، کرایه محل شرکت (در صورتی که توسط پیمانکار انجام شود)، ثبت شرکت با هزینه شرکتی بالای 5000 لیره، درخواست ترجمه رسمی تمامی اوراق شرکت و هرگونه خواستی که در مفاد تعهدات پیمانکار نیست بایستی در مرحله اول به پیمانکار پرداخت شود.
کارفرما موظف است یک وکالت نامه جهت ثبت شرکت به پیمانکار و یا مشاور مالی در ترکیه بدهد این وکالت صرفاً جهت ثبت شرکت می باشد و هیچگونه مسئولیت دیگری برای وکیل (پیمانکار) نخواهد داشت.

ارائه کلیه مدارکه لازمه جهت ثبت شرکت در مرحله اول اسکن تمامی مدارک توسط ایمیل به ما بوده و در مرحله دوم ارائه اصل مدراک در روز ثبت شرکت توسط تمامی اعضای شرکت در ترکیه حضوراً الزامی می باشد. حداکثر ظرف 7 روز کلیه اقدامات اولیه ثبت شرکت به پایان رسیده و در نهایت با حضور اعضای شرکت در دفترخانه رسمی به همراه مترجم ، شرکت به ثبت می رسد


تعهدات پیمانکار:
کلیه هزینه های مربوط به ثبت شرکت که توسط پیمانکار پرداخت خواهد شد و مسئولیت های پیمانکار به شرح زیر می باشد:
1- هزینه های مربوط به ترجمه
2- هزینه های مربوط به تکمیل مدارک ثبت شرکت و حسابداری
3- هزینه های مربوط به دفترخانه جهت ثبت شرکت
4- هزینه مشاور مالی و حسابدار رسمی شرکت در مرحله ثبت
5- هزینه اداره مالیات، اتاق بازرگانی، ثبت روزنامه رسمی
6- هزینه اداره ثبت احوال
7- یک شب اقامت در هتل چهار ستاره
8 - ترانسفر فرودگاهی دو طرفه در ترکیه (استانبول)
9- هزینه های مربوط به دفترخانه رسمی در ترکیه
10- اجرت وکیل
11-هزینه های مربوط به دارایی و اتاق بازرگانی در ترکیه
12- معرفی حسابدار رسمی برای ادامه فعالیت شرکت
13- استخدام منشی در صورت نیاز
14- مشاوره و پیدا کردن محل استیجاری برای شرکت
15- هزینه مترجم رسمی (برای افرادی که به زبان ترکی تسلط ندارند)
16- افتتاح حساب بانکیقوانین اضافه شده به ثبت شرکت از 2011 :
1- هر یک از شرکای شرکت باید یک چهارم سهم خود را حداکثر تا 4 ماه بعد از ثبت شرکت به ترکیه وارد کنند و بقیه مبلغ را تا یک سال وارد ترکیه کنند. پول های وارد شده فقط به صورت یک مدرک لازم میباشد که این مدرک را میتوان در هر نوع مرز ترکیه (زمینی & هوایی) درگمرک ترکیه در قبال مبلغ وارد شده به صورت یک برگ معتبر گرفت.
* در ضمن هر یک از اعضای شرکت میتوانند این مبلغ را از یکی از بانک های خارجی به بانک ترکیه حواله شود. این حواله را میتواند به حساب بانکی یک شرکت جدیدالتآسیس در ترکیه واریز کرد. با توجه به اینکه حواله پول به مقدار زیاد از ایران فعلا مقدور نمی باشد کسانی که میخواهند از این روش استفاده کنند بایستی در کشوری غیر از ایران حساب بانکی داشته باشند تا بتوانند پول را حواله کنند و در این صورت حتما عبارت زیر باید در توضیح حواله نوشته شود:

( نام .....- نام خانوادگی.......

bu Sermaye taahhut hesabina Turkiyede kurdugu sirket adina

نام شرکت ............ )


2- برای اشخاصی که می خواهند بدون ثبت شرکت درترکیه فقط مجوز کاری و متعاقباً اقامت کاری دریافت نمایند، شرکت ترکی که آنها را استخدام می کند بایستی حداقل 6 شهروند ترک را به مدت حداقل 6 ماه به همراه آنها استخدام و بیمه آنها را پرداخت نماید. به عبارت دیگر اشخاص بایستی دنبال چنین شرکتهایی باشند که بتواند حداقل 6 شهروند ترک به همراه آنان استخدام نموده و یا اینکه از قبل در آنجا مشغول به کار بوده باشند. این قانون در مورد شرکت ثبت شده خارجیان نیز صادق است.
3- بیمه هر کارمند و یا اعضای شرکت نسبت به درآمد آن متغیر می باشد حداقل بیمه با حداقل حقوق کاری ماهیانه حدوداً 200 دلار می باشد، که اکثراً افرادی که در شرکتها کار می کنند این بیمه از درآمد آنان کسر می شود و هزینه به عهده شرکت ندارد ولی اگر شرکت مجبور به استخدام کارمند باشد و کارمند کسر شدن بیمه را از حقوق خودش قبول نکند شرکت موظف به پرداخت آن می باشد. قیمت بیمه نسبت به شهروند ترک بودن و یا خارجی بودن فرق نمی کند فقط نسبت به درآمدی که به اداره مالیت ارائه می شود متغییر می باشد
مزایای تأسیس شرکت در ترکیه:
1) خارجیها بدون نیاز به مشارکت شهروندان آن کشور میتوانند شرکت تأسیس کنند، بنابراین، برخلاف کشورهایی مانند امارات متحده عربی، نیازی به پرداخت بیمورد وجه به شهروندان بومی آن کشور نیست.
2) هزینه های تأسیس و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایینتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
3) مالیاتی که به دولت میپردازید در قبال درآمدهای حاصله بوده، به پرداخت وجوه ثابت و بیمورد به عنوان مالیات بر درآمد مجبور نخواهید شد.
4) برای کسب درآمد نیاز به کار سطح بالایی نیست، با ثبت شرکت حتی میتوانید رستوران ایرانی در ترکیه دایر کنید!
5) با تأسیس شرکت به شما اجازه اقامت یکساله داده میشود.
6) در صورت فعال نگه داشتن شرکت، 5-2 سال پس از تأسیس میتوانید از ترکیه اقامت دائم بگیرید و از امتیازات کامل شهروندی استفاده کنید.
7) با داشتن گذرنامه ترکیه میتوانید بدون نیاز به ویزا به دهها کشور در تمام قاره ها مسافرت نمایید که فهرست آنها در همین اطلاعیه آمده است.
8) با ثبت شرکت میتوانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش نمایید.
مزایای داشتن گذرنامه ترکیه:
دارندگان گذرنامه ترکیه مجازند بدون داشتن ویزا به 90 کشور جهان وارد شوند. در برخی موارد ویزا در هنگام ورود به کشور خارجی صادر میشود و در برخی موارد نیازی به ویزا نبوده، تنها مهر ورود و خروج به گذرنامه زده میشود. مدت زمان اقامت به این روش بسته به کشور خارجی از 30 تا 120 روز متغیر است. در بین کشورهایی که برای ورود به آنها ویزا لازم نیست میتوان از کشورهای مهمی مانند ژاپن، سنگاپور، آرژانتین، کرواسی، افریقای جنوبی، مراکش و تونس نام برد. فهرست کامل کشورهای مورد نظر ذیلاً درج شده است:
آسیا: بحرین، بنگلادش، کامبوج، هنگ کنگ، ایران، عراق، ژاپن، اردن، قزاقستان، کره جنوبی، قرقیزستان، لائوس، لبنان، ماکائو، مالزی، مالدیو، نپال، عمان، فیلیپین، قطر، سنگاپور، سریلانکا، سوریه، تاجیکستان، تایلند، تیمور-لسته امریکای جنوبی: آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه، اروگوئه، ونزوئلا امریکای مرکزی و شمالی: آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، بلیز، برمودا، جزایر بریتیش ویرجین، کاستاریکا، دومنیکا، جمهوری دومنیکن، السالوادور، گواتمالا، هاییتی، هندوراس، جاماییکا، مونتسرات، نیکاراگوآ، سنت وینست و گرانادا، ترینیداد و توباگو، جزایر تورکس و کایکوس اروپا: آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، بوسنی هرزگوین، کرواسی، گرجستان، کوزوو، مقدونیه، مونته نگرو، قبرس شمالی افریقا: کومور، جیبوتی، گامبیا، گینه، کنیا، لیبی، ماداگاسکار، مائوریتوس، مراکش، موزامبیک، سیشل، افریقای جنوبی، سوازیلند، تانزانیا، توگو، تونس، اوگاندا اقیانوسیه: جزایر کوک، فیجی، میکرونزیا، نیوئه، پالائو، پاپوئا گینه نو، ساموآ، تونگا، تووالو

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 77516567 تماس حاصل فرمایید

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 27-09-1393, 23:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی