به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 بهمن 1397

تقویت پژوهشکده علوم اسلامی راه وحدت حوزه و دانشگاه است

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، صادقعلی موحدمنش، امشب همزمان با سالروز شهادت دکتر مفتح در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در حوزه علمیه مسجد جامع نکا (محمدیه) افزود: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه همگرایی بین این دو بخش است و اینکه باید در حوزه و دانشگاه همگرایی مناسب ایجاد شود.

وی اظهار داشت: در گذشته دانشگاهیان به عنوان مجموعه عناصر غرب و شرق زده بودند که تنها به دنبال امور و علوم خود بودند و از حوزویان نیز به عنوان مراکزی سنتی و متحجر نام میبردند که کاربردی برای دنیای امروز نداشتند و در این رابطه توطئههای فراوان از سوی دشمنان انجام شد.

رئیس دانشگاه پیامنور مازندران، با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی و با نفس قدسی امام راحل، تحول بزرگی در حوزه و دانشگاه اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: اساتیدی همچون دکتر مفتح، آیتالله مطهری و شهید بهشتی از پیشگامان وحدت حوزه و دانشگاه هستند که نقش محوری این بزرگواران ستودنی است.

موحدمنش با اشاره به اینکه با ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه و استفاده از اساتید ارزشی زمینهای ایجاد شد تا برای همگرایی و وحدت حرکت کنیم، گفت: در نظام اسلامی باید برنامهها و کارهای براساس نظریه و تئوریهای مبتنی بر اسلام نابمحمدی اداره شود.

رئیس دانشگاه پیامنور مازندران با بیان اینکه اسلامی کردن دانشگاهها مبحث مهم و اساسی است، یادآور شد: با توجه به اینکه برخی از دروس ما غربی است باید با توجه خاص در این زمینه حرکت کرد.

موحدمنش گفت: اهتمام ویژه به امور فرهنگی و ارزشی از مسائل مهمی است که باید در دستور کار و فعالیتهای مختلف دانشگاهها قرار گیرد.

انتهای پیام/86002/ع30/پ3003

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 23:18

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی