به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 15 آذر 1399

همایش ملی کاربرد فناوری نانو در کشاورزی برگزار می‌شود

همایش ملی کاربرد فناوری نانو در کشاورزی برگزار میشود

» سرویس: علمي و فناوري - پژوهشي

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی از برگزاری سومین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در کشاورزی و منابع طبیعی در اراک خبر داد.

حمیدرضا دری در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مرکزی، اظهار کرد: این همایش با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی از کاربرد فناوری نانو در زمینههای مختلف کشاورزی و منابع طبیعی، ایجاد فضای تعامل و هماندیشی علمی بین محققان و متخصصان مختلف در زمینه فناوری نانو، انعکاس یافتهها و نتایج تحقیقات انجام شده به بخشهای مختلف اجرایی وزارت جهاد کشاورزی و بخشهای خصوصی و جلب توجه اندیشمندان و سیاستگزاران نظام به اهمیت استفاده از فناوریهای نوین در حل معضلات و مشکلات بخش کشاورزی کشور، برگزار میشود.

وی با بیان اینکه این همایش دارای 10 محور علمی و موضوعی است، افزود: نانو فناوری و تولیدات گیاهی، نانو فناوری و گیاهان دارویی، نانو فناوری و تولیدات دامی، نانو فناوری در آب و خاک، نانو فناوری در منابع طبیعی، نانو فناوری در محیط زیست، نانو فناوری در شیلات، نانو زیست فناوری از جمله محورهای این همایش است.

رئیس مرکز تحقیقات استان مرکزی، همچنین نانوفناوری و علوم و صنایع چوب و کاغذ، نانو فناوری و ماشینهای کشاورزی و صنایع غذایی، اخلاق، ریسکپذیری و استانداردسازی در نانو فناوری و جنبههای اقتصادی و اجتماعی فناوری نانو در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی را دیگر محورهای این همایش عنوان کرد.

وی یادآور شد: در حاشیه این همایش شش کارگاه آموزشی تخصصی و نمایشگاهی از آخرین یافتههای تحقیقاتی نانو تکنولوژی در مراکز دانشگاهی و پژوهشی استان و محصولات شرکتهای خصوصی مرتبط برگزار خواهد شد.

وی ضمن اشاره به کارآیی مختلف فناوری نانو در زمینه کشاورزی عنوان کرد: امروزه فناوری نانو فراگیر شده و در عرصههای مختلف کشاورزی رسوخ کرده است، اما سازماندهی شده نیست و میبایست از طریق سازمان تحقیقات کمیته فناوری کشاورزی در این راستا تشکیل و سیاستگذاری مشخصی در خصوص حدود توسعه فناوری نانو در کشاورزی تدوین شود.

دری در پایان با بیان اینکه این همایش هشتم و نهم اردیبهشت ماه 94 برگزار میشود، 30 دی ماه را آخرین مهلت ارسال مقالات عنوان کرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:41

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال