به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 بهمن 1397

همایش ملی کاربرد فناوری نانو در کشاورزی برگزار می‌شود

همایش ملی کاربرد فناوری نانو در کشاورزی برگزار میشود

» سرویس: علمي و فناوري - پژوهشي

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی از برگزاری سومین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در کشاورزی و منابع طبیعی در اراک خبر داد.

حمیدرضا دری در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مرکزی، اظهار کرد: این همایش با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی از کاربرد فناوری نانو در زمینههای مختلف کشاورزی و منابع طبیعی، ایجاد فضای تعامل و هماندیشی علمی بین محققان و متخصصان مختلف در زمینه فناوری نانو، انعکاس یافتهها و نتایج تحقیقات انجام شده به بخشهای مختلف اجرایی وزارت جهاد کشاورزی و بخشهای خصوصی و جلب توجه اندیشمندان و سیاستگزاران نظام به اهمیت استفاده از فناوریهای نوین در حل معضلات و مشکلات بخش کشاورزی کشور، برگزار میشود.

وی با بیان اینکه این همایش دارای 10 محور علمی و موضوعی است، افزود: نانو فناوری و تولیدات گیاهی، نانو فناوری و گیاهان دارویی، نانو فناوری و تولیدات دامی، نانو فناوری در آب و خاک، نانو فناوری در منابع طبیعی، نانو فناوری در محیط زیست، نانو فناوری در شیلات، نانو زیست فناوری از جمله محورهای این همایش است.

رئیس مرکز تحقیقات استان مرکزی، همچنین نانوفناوری و علوم و صنایع چوب و کاغذ، نانو فناوری و ماشینهای کشاورزی و صنایع غذایی، اخلاق، ریسکپذیری و استانداردسازی در نانو فناوری و جنبههای اقتصادی و اجتماعی فناوری نانو در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی را دیگر محورهای این همایش عنوان کرد.

وی یادآور شد: در حاشیه این همایش شش کارگاه آموزشی تخصصی و نمایشگاهی از آخرین یافتههای تحقیقاتی نانو تکنولوژی در مراکز دانشگاهی و پژوهشی استان و محصولات شرکتهای خصوصی مرتبط برگزار خواهد شد.

وی ضمن اشاره به کارآیی مختلف فناوری نانو در زمینه کشاورزی عنوان کرد: امروزه فناوری نانو فراگیر شده و در عرصههای مختلف کشاورزی رسوخ کرده است، اما سازماندهی شده نیست و میبایست از طریق سازمان تحقیقات کمیته فناوری کشاورزی در این راستا تشکیل و سیاستگذاری مشخصی در خصوص حدود توسعه فناوری نانو در کشاورزی تدوین شود.

دری در پایان با بیان اینکه این همایش هشتم و نهم اردیبهشت ماه 94 برگزار میشود، 30 دی ماه را آخرین مهلت ارسال مقالات عنوان کرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:41

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی