به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 دی 1397

تاسیس و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان مولفه اصلی توسعه اقتصاد است

رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان:

تاسیس و رشد شرکتهای دانشبنیان مولفه اصلی توسعه اقتصاد است

» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري ايران

رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان ضمن بیان اینکه باید به سمتی حرکت کرد که دانشگاه بتواند با صنعت و دستگاههای اجرایی قرارداد پژوهشی منعقد کند، گفت: تولید و کسب دانش، کاربرد دانش و همچنین نشر دانش از اهمیت بالایی در تاسیس شرکت دانشبنیان برخوردار است که البته در این میان انجام پژوهشهای کاربردی مهمترین مولفه در دستیابی به اقتصاد دانشبنیان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، مصیب پهلوانی، با بیان اینکه پژوهش مبنا و اولین گام تحقق اقتصاد دانشبنیان است، افزود: مولفه اصلی اقتصاد دانشبنیان تاسیس و رشد جهشی شرکتهای دانشبنیان است که در این پروسه سه مولفه بسیار مهم تولید و کسب دانش، کاربرد دانش و همچنین نشر دانش از اهمیت بسیاری برخوردار هستند که البته در این میان انجام پژوهشهای کاربردی مهمترین مولفه در دستیابی به اقتصاد دانشبنیان است.

وی با اشاره به اینکه در استان سیستان و بلوچستان بالغ بر 100 هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی مشغول تحصیل هستند که حدود 3000 نفر در مقطع دکتری و بالغ بر 15000 نفر در مقطع کارشناسی ارشد حضور دارند، افزود: با توجه به تعداد اعضای هیئت علمی توانمند در دانشگاههای استان سیستان و بلوچستان باید جهتگیری انجام پایاننامههای تحصیلات تکمیلی در مسیر بررسی مسائل و حل مشکلات و استفاده بهینه از ظرفیتها و پتانسیلهای استان باشد.

پهلوانی در ادامه با تأکید بر لزوم ارتباط پروژههای دانشگاهی با مسائل و مشکلات جامعه، اظهار کرد: پروژههای و پایاننامههای دانشجویان باید کاربردی و در جهت حل مشکلات استان و کشور باشد و البته باید به سمتی حرکت کرد که دانشگاه بتواند با صنعت و دستگاههای اجرایی قرارداد پژوهشی منعقد کند.

وی افزود: دستاوردهای نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی است که در کنار ارائه پژوهشهای قبلی، اولویتهای پژوهشی مورد نیاز دستگاههای مربوطه نیز مشخص و اعلام شود.

رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در زمینه حمایت از شرکتهای دانشبنیان هیچ محدودیتی وجود ندارد، بنابراین اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه میتوانند با تاسیس این شرکتها ایدههای نو و علمی را با هدف تجاریسازی عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: این شرکتها به سهولت و به صورت خصوصی و یا تعاونی تاسیس میشوند و به مدت 15 سال از پرداخت مالیات و عوارض گمرکی معاف هستند.

پهلوان افزود: هدف تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی، حمایت از شرکتهای دانشبنیان است و از طرفی در سطح استان نیز تصمیمات خوبی برای توسعه علم و فناوری اتخاذ شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان با اعلام خبر تشکیل کارگروههای تخصصی انرژیهای نو، گیاهان دارویی، کارگروه تخصصی خشکسالی، فرسایش خاک و منابع آب در ذیل ستادهای فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: به دلیل پتانسیل بسیار بالای استان سیستان و بلوچستان به دنبال تشویق نخبگان برای تاسیس شرکت دانشبنیان در این حوزهها هستیم.

وی تأکید کرد: برای رفع مشکل سرمایهگذاری در حوزههای دانشبنیان با مساعدت بنیاد ملی نخبگان، بزودی شاهد تاسیس دفتر نمایندگی صندوق نوآوری و شکوفایی در استان خواهیم بود که با توجه به ظرفیتهای این صندوق میتوان با پرداخت با تسهیلات اعطایی از شرکتهای دانش بنیان حمایت کرد.

پهلوانی به دیگر برنامههای بنیاد نخبگان استان اشاره کرد و گفت: تاسیس فن بازار و کریدور علم و فناوری در استان فرصتی برای عملیاتی کردن و تجاری کردن ایدههای نو و تبدیل علم به عمل خواهد بود. همچنین حمایت از تاسیس و توسعه پژوهشکدههای بیو مواد، پژوهشکده تالاب بین المللی هامون، پژوهشکده بیماریهای خاص وارداتی در استان و تاسیس آزمایشگاه تحقیقات پیشرفته ژنتیک و کشت بافت گیاهان دارویی گرمسیری از موارد مهم دیگر در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اقدامات بنیاد ملی نخبگان برای حمایت از نخبگان گفت: جایزه علامه طباطبایی ویژه پژوهشگران و محققان برجسته، استادان ممتاز و پژوهشگران نمونه در نظر گرفته شده است. همچنین دانشجویان استعداد برتر میتوانند از جوایز تحصیلی در نظرگرفته شده، اعتبار پژوهشی و کمک هزینه سفرهای علمی، بورسهای شهید احمدی روشن، جایزه علمی شهید چمران، بورس شهید تهرانی مقدم و جوایز ویژه برگزیدگان علمی المپیادها دانش آموزی و دانشجویی و دانش آموختگان برتر دانشگاهی برخوردار شوند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و تعامل خوب بین دانشگاهها، دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی، ارتباط خوبی بین دانشگاهها با صنعت و جامعه در استان شکل گیرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:41

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی