به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

اشتغال 500 معتاد بهبودیافته تا آخرسال/ افزایش 30درصدی درگیری‌های مسلحانه باقاچاقچیان

قائم مقام ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد

اشتغال 500 معتاد بهبودیافته تا آخرسال/ افزایش 30درصدی درگیریهای مسلحانه باقاچاقچیان

» سرویس: اجتماعي - حوادث، انتظامي

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه تخفیف مجازات قاچاقچیان مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است گفت: این موضوع مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است و هر اصلاحی باید از سوی همین مرجع صورت بگیرد نه مجلس، ستاد مبارزه با موادمخدر مخالف "حذف اعدام" است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خلیج فارس، علیرضا جزینی در جمع خبرنگاران هرمزگان به تبیین عملکرد ستاد مبارزه با موادمخدر در حوزه مشارکتهای مردمی در هشت ماه اول امسال پرداخت و افزود: تعداد سازمانهای مردم نهاد در هشت ماهه اول امسال از 1208 سازمان به 2089 سازمان رسیده و نشاندهنده افزایش 73 درصدی سمنهای حوزه اعتیاد است. از این میزان 867 سمن مربوط به حوزه پیشگیری است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 43 درصد رشد داشته است. تعداد سمنها در حوزه درمان با 87 درصد رشد به 1031 مورد و سمنهای حوزه کاهش آسیب با 289 درصد رشد، به 191 مورد رسیده است.

وی گفت: با توجه به اینکه در کشور 2089 سمن پیشگیری مواد مخدر فعالیت می کند سهم 33 سمن فعال در استان آمار بسیار پایینی است که ضرورت دارد آمار سازمانهای مردم نهاد در استان افزایش یابد.

وی به وجود مناطق آلوده به مواد مخدر در استان اشاره و بیان کرد: در نشستی که با شورای هماهنگی استان داشتیم، به مباحثی همچون جمعآوری معتادن و افزایش سمنها در استان پرداخته شد. همچنین ستاد برای مشارکت در ایجاد مرکز میان مدت قشم، مرکز کاهش آسیب در قشم، مرکز نگهداری شبانه میناب، مرکز نگهداری زنان میناب و افزایش مرکز ماده 15 بندرعباس اعلام همکاری کرد.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده از 84 برنامه 20 دقیقه ای در صدا و سیما برای بهره گیری از این امکان برای پیشگیری را از دیگر مباحث مورد بحث در شورای هماهنگی دانست و عنوان کرد: همچنین ایجاد نمایشگاه دائمی، بررسی همایش مبارزه با مواد، کنترل فروش مواد متادون در عطاریها، توجه خاص به میناب در بعد مقابله با مواد مخدر، افزایش فعالیت کمیته شناسایی اموال از دیگر موضوعات نشست هماهنگی بود.

اشتغال 500 معتاد بهبودیافته تا آخر سال

وی با بیان اینکه در حوزه ترک اعتیاد باید مبحث فرآیند حرفه آموزی و اشتغال آموزی مورد تاکید قرار گیرد، افزود: طی پیگیریها و اقدامات صورت گرفته توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر طرحی برای معتادانی که اعتیاد خود را ترک می کند داریم که پس از ترک و حرفه آموزی بتوانند از تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حرفهآموزی و اشتغالزایی معتادان بهبود یافته را دنبال میکنیم، گفت: طی برنامهای در تلاش هستیم تا 500 نفر از معتادان بهبود یافته را تا آخر امسال مشغول به کار کنیم. در این راستا تفاهمنامهای با صندوق مهر امام رضا(ع) و 50 کارگاه و سمن فعال به امضا رسیده است تا بتوانیم 10 طرح اشتغالزایی را اجرایی کنیم.

آمار کشفیات و دستگیریها در حوزه مواد مخدر طی هشت ماهه اول سال 93

جزینی در ادامه این نشست خبری به اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با عرضه و توزیع موادمخدر پرداخت و عنوان کرد: طی هشت ماهه اول امسال میزان کشفیات انواع موادمخدر 438 تن بود که با احتساب مواد منشاء تریاک به 495 تن میرسد. همچنین 234 هزار نفر دستگیر شدهاند که 52 هزار نفر از معتادان هستند و به مراکز درمان 15 و 16 ارجاع داده شدند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: همچنین 33 میلیون و300 هزار قرص و آمپول کشف شد. تاکنون 693 قبضه سلاح از اشرار کشف شده که 21 درصد افزایش و رشد نسبت به مشابه سال گذشته را نشان میدهد. همچنین 11 نفر از همکاران امنیتی و انتظامی ما در جریان مقابله با قاچاقچیان به شهادت رسیدند. میزان درگیریهای مسلحانه 1476 مورد بود که 30 درصد رشد دارد.

جزینی ضمن اعلام این خبر که طی هشت ماهه اول امسال 192 آشپزخانه تولید شیشه منهدم شد، گفت: آمار کشف شیشه در این مدت 1600 کیلوگرم بود و میتوان گفت کشفیات به ترتیب به تریاک، حشیش، هروئین، مروفین و شیشه مربوط میشود.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: 24 تن از موادمخدر مکشوفه در جریان پاکسازی از مناطق آلوده بدست آمده است که 109 درصد رشد دارد. همچنین 76 هزار و 500 نفر از دستگیرشدگان از مناطق آلوده جمعآوری شدهاند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی