به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 دی 1397

طرح کنترل حاشیه‌نشینی شهرها به دولت رفت

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور:

طرح کنترل حاشیهنشینی شهرها به دولت رفت

» سرویس: اجتماعي - رفاهي و خانواده

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از ارائه طرح کارشناسی برای کنترل پدیده حاشیهنشینی به هیئت دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، هوشنگ خنداندل در گردهمایی مدیران کل دفاتر فنی استانداریهای کشور در شیراز گفت: در طرح کارشناسی کنترل پدیده حاشیهنشینی، سازوکاری در دو سطح محلی و ملی پیشبینی شده که در مقیاس محلی، شهرداریها متولی اجرای آن خواهند بود.

وی ادامه داد: در سازوکار ملی طرح نیز تصمیمات در یک شورای راهبردی با مشارکت وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و دستگاهها و نهادهای مرتبط اخذ خواهد شد.

این مقام مسئول ضمن ابراز امیدواری نسبت به تصویب این طرح در هیئت دولت، گفت: پس از تصویب طرح در دو شهر ه شکل پایلوت اجرا میشود و پس از آن به تمام شهرها تعمیم مییابد.

خنداندل همچنین با اشاره به طرح جامع تغییر کاربریها گفت: این طرح به موقع در اختیار مردم قرار نگرفته و این موضوع یکی از دلایل تغییرات کاربردی ناگهانی زمین در شهرها شده است.

وی با تصریح اینکه خواستار ایفای نقش دفاتر فنی سراسر کشور در نظارت بر تهیه طرحهای جامع و هادی در شهرها هستیم، بر نظارت دقیق دفاتر فنی کشور بر ساخت و سازها و طرحهای عمرانی کشور تاکید کرد و یادآور شد که در یکی از زمینلرزههایی که اخیرا در کشور حادث شد، ساختمان بیمارستانی که در مرحله تحویل موقت بود به شدت آسیب دید و این نشان از ضرورت نظارت بیشتر بر اجرای طرحهای عمرانی است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود: سازههای ساخته شده در سایر کشورها حدود 150 سال استوار میمانند و در این مدت بنا نیست که تخریب و نوسازی شونداما چرا در کشور ما چنین وضعیتی وجود ندارد.

خنداندل عنوان کرد: نظام اجرایی سنتی متشکل از مشاور، کارفرما و ناظر در امور عمرانی فعالیت دارند و دفاتر فنی باید به عنوان یک ناظر بیطرف با پرهیز از هرگونه جانبداری موارد تخلف در این سازوکار را گزارش دهند.

وی گفت: بخشی از این گزارشها که در سطح استانی قابلیت پیگیری دارد باید در این سطح بررسی شود و استاندار از مسئولان امر به خاطر قصور احتمالی توضیح بخواهد و گزارشهایی که نیازمند بررسی در سطح ملی است نیز در این سطح بررسی شود.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور همچنین یادآور شد: به دنبال تغییرات در تشکیلات اجرایی دولت در سطوح استانی، شاهد استقرار واحدهای استانی معاونت برنامهریزی و نظارت راهبردی خواهیم بود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی