به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 دی 1397

پوتین: روسیه بخاطرحفظ هویت ملی‌اش مجازات شد / مساله هسته‌ای ایران به حل نهایی نزدیک است

پوتین: روسیه بخاطرحفظ هویت ملیاش مجازات شد / مساله هستهای ایران به حل نهایی نزدیک است

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي

ولادیمیر پوتین امروز (پنجشنبه) کنفرانس سالانه خود را با بررسی موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و ژئوپلتیکی آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، حدود 1259 خبرنگار خارجی و داخلی در دهمین کنفرانس سالانه پوتین، رئیسجمهور روسیه شرکت دارند.

پوتین در ابتدای کنفرانس خود به طور خلاصه اوضاع اقتصادی و انسانی کشورش را مورد بررسی قرار داد وتاکید کردکه موقعیت جمعیتی روسیه نشانههای مثبتی نشان میدهد و نزخ زاد و ولد در کشور بالا است.

وی همچنین تاکید کرد: تولیدات صنایع 17 درصد افزایش داشته و میزان بیکاری در کشور کاهش یافته است.

پوتین درباره شرایط نظامی روسیه نیز گفت که کشورش توان نظامی خود را طی سال 2014 تقویت کرده است.

رئیسجمهور روسیه افزود: عوامل خارجی بر شرایط موجود تاثیرگذار هستند. دولت و بانکها در روسیه تدابیر لازم برای غلبه بر اوضاع اتخاذ میکنند و ما جدول زمانی مشخصی برای آن تعیین کردهایم و میتوان گفت که روند کنونی ما روندی درست است. اینکه بگوییم آیا کاهش قیمت نفت بر شرایط اقتصادی و تورم تاثیرگذار است یا خیر، باید بگوییم احتمال دارد که تاثیر بگذارد اما ما تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ میکنیم و به کسانی که نیاز دارند کمک خواهیم کرد. روسیه تدابیر لازم برای ممانعت از وخیم شدن اوضاع و کاهش قیمت نفت را اتخاذ میکند. باید بگویم در بدترین شرایط ما به دو سال زمان برای بهبود اوضاع اقتصادی نیاز داریم و پس از آن شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود. اقتصاد جهان به منابع انرژی نیاز دارد و ما تلاش میکنیم تا منابع اقتصادی خود را به دلیل شرایط کنونی متنوع کنیم. اقتصاد روسیه در سال 2014 شاهد رشد 0.6 درصد بوده است و با توجه به ذخایر موجود خود تلاش میکنیم مشکلات اجتماعی خود را حل و فصل کنیم.من دوست ندارم که شرایط کنونی را بحران بنامم و نسبت به تحولات اقتصادی خوشبینم. ذخایر مالی، ما را در رویارویی با کسری بودجه در کشور کمک میکند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه روسیه شاهد یک بحران اقتصادی بوده است، پاسخ داد: من نمیتوانم این وضعیت را بحران بنامم آنچه روسیه هماکنون شاهد آن است بحران نیست بلکه مشکلاتی است که برای حل آن تلاش میکنیم. بانک مرکزی و دولت تلاشهایی را برای حل این مساله انجام دادهاند و تدابیری را برای جبران کاهش قیمت نفت به کار خواهد گرفت. نشستهایی با سران برخی کشورها داشتهام تا در صورت لزوم بدهیهایشان را به ما پرداخت کنند.

پوتین همچنین عنوان داشت دولت باید تدابیری را درخصوص قیمت نفت، سوخت، گازوئیل و مواد غذایی به کار گیرد تا با سختیهای پیشرو مقابله کند .

رئیسجمهور روسیه در ادامه اظهاراتش در کنفرانس خبری سالانه خود در پاسخ به سوالی درباره ایجاد دیوار جدیدی مانند دیوار برلین گفت: شرکای ما تمایل دارند همیشه پیروز باشند. آنها با وجود همکاریهای ما در اروپا و جهان ایجاد دیوارهای جدید را متوقف نکردند. بهترین راه برای ایجاد یک فضای امن، اقتصاد آزاد است.

پوتین سپس در پاسخ به یک خبرنگار اوکراینی درباره خلبان اوکراینی که در حال حاضر به وضعیت آن در روسیه رسیدگی میشود، اظهار کرد: خبرنگارانی که در اوکراین کشته شدند، در هیچ اقدام نظامی شرکت نداشتند. ساوچنکو که به اتهام نقش داشتن در قتل خبرنگاران روسی در اوکراین اکنون در روسیه به سر میبرد به محض اثبات بیگناهیاش آزاد خواهد شد در غیر این صورت دوران محکومیتش را سپری خواهد کرد.

رئیسجمهور روسیه با اشاره به خرس محافظ تایگا که نماد کشورش محسوب میشود در خصوص روابط مسکو با غرب گفت: شاید این خرس فقط باید استراحت کرده و عسلش را به آنها بدهد آنوقت شاید آنها این خرس را به حال خود رها کنند. غرب می خواهد این خرس را به زنجیر بکشد. این مشکل روابط بینالمللی در دنیای مدرن است. شرکای ما خودشان را یک امپراتوری میدانند و سایرین را رعیتهایی که باید مطیع باشند. ما اگر مناطق و محدودههای خود را مدیریت کنیم از نظر آنها ناعادلانه است. ما از تمامیت ارضی و استقلال خود محافظت میکنیم. بیش از 25 تا 30 درصد مشکلاتی که ما اکنون با آنها مواجه هستیم نتیجه تحریمهاست. روسها باید تلاش کنند تا حاکمیت روسیه را حفظ کنند. برای بازسازی اقتصاد باید رشد داشته باشیم. روسها باید کار کنند در غیر این صورت روسیه یک خرس اسباب بازی خواهد بود.

وی تاکید کرد: آنچه اکنون در روسیه رخ میدهد هیچ ربطی به کریمه ندارد.اعمال تحریم بر روسیه به دلیل حفظ هویت ملی است نه اتحاد با کریمه. نه این مجازات کریمه نیست این مجازات تمایل ماست برای حفظ خودمان به عنوان یک کشور به عنوان یک تمدن .

وی همچنین با اشاره به اقدام رهبر چچن در اخراج خانواده تروریستها و اقدامات فراقانونی علیه آنها گفت: خانواده تروریستها معمولا از طرحهای آنها مطلعند اما این امر به هیچ کس حتی قدیرف، رهبر چچن این حق را نمیدهد که اقدامی فراقانونی انجام دهد. هر آنچه قدیرف گفته از خانواده تروریستها، خانه و خانواده آنها به نظر من دلیل منطقی نیستند . در روسیه همه باید از قوانین موجود اطاعت کنند. هیچ کس متهم و مقصر نیست تا زمانیکه دادگاه حکم صادر کند.

پوتین در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت: روسیه از لحاظ سیاسی غرب را هدف قرار نداد بلکه از منافع خود دفاع کرد. واشنگتن با طرح استقرار عناصر سپر دفاع موشکی در اروپا، روسیه را تهدید کرد. آنها عناصر سپر دفاع موشکی را نه تنها در آلاسکا بلکه در لهستان و رومانی نیز مستقر کردند درست نزدیک مرزهای ما.

رئیسجمهور روسیه درباره بودجه دفاعی کشورش گفت که بودجه وزارت دفاع در سال 2015 ، تا 50 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت اما بودجه پنتاگون تقریبا 10برابر بیشتر و حدود 575 میلیارد دلار است.

وی همچنین بار دیگر تاکید کرد که موضع کشورش در قبال اوکراین درست و منطقی است و این شرکای غربی وی هستند که نتیجهگیریهای نادرست دارند.

پوتین گفت: به نظرم ما در موضعی درست در قبال اوکراین قرار داریم. قبلا هم گفتهام که شرکای غربی ما در جای نادرست قرار دارند. ناتو به گسترش به سوی شرق ادامه میدهد و دیوار واقعی، احداث سامانه سپر موشکی است.

وی همچنین درباره گزارش شکنجه مظنونان تروریست توسط سیا گفت: پس از حوادث یازدهم سپتامبر در آمریکا شکنجه در زندانهای این کشور جنبه قانونی پیدا کرد و حتی سازوکاری برای استفاده از شیوههای شکنجه تدوین شد، اما باید به قانون پایبند بود.

پوتین در بخش دیگری از این کنفرانس بزرگ خبری گفت: ما به حمایت از منافع خود ادامه خواهیم داد. غربیها به ویژه آمریکاییها از این مسئله ناراضی هستند. ما پس از دوره شوروی پرواز هواپیماهای شناسایی خود را در نزدیک مناطق آنها متوقف کردیم، اما آمریکاییها به پرواز هواپیماهای شناسایی خود ادامه دادند. ما فقط دو پایگاه نظامی در خارج روسیه داریم که هدف از آنها هم مقابله با تروریسم است. نیروهای راهبردی هستهای آمریکا در اروپا چه کار می کنند؟ آیا ما نیروهای خود را به نزدیک مرزهای آمریکا اعزام کردهایم، یا دیگران این کار را کردهاند؟ آمریکا به صورت یکجانبه از توافقنامه با روسیه خارج شد.

رئیسجمهور روسیه تصریح کرد: مسکو خواهان توسعه همکاریها با غرب است اما از موضعی برابر و براساس احترام به منافع ملی، امنیتی و اقتصادیمان. ما خواهان همکاری با آمریکا در زمینه مبارزه با اشاعه هسته ای، جرائم سازماندهی شده، قاچاق و بیماریهای خطرناک مانند ابولا هستیم.

پوتین در این کنفرانس خبری به تمامی کسانی که نگران زندگی خصوصی وی هستند اطمینان داد که همه چیز خوب است. رئیسجمهور روسیه گفت: نگران نباشید همه چیز خوب است.

وی همچنین گفت که سفرش به ایران ممکن است و این مساله در حال حاضر از طریق کانالهای دیپلماتیک در حال بررسی است.

پوتین گفت: من قبلا هم به تهران رفتهام؛ ما دیدارهای متناوبی داریم اما این سفر مهم است. اگر فکر کنیم که دیدارهای جداگانه با رئیس جمهور ایران لازم است محدودیتی به خاطر فشارهای خارجی وجود نخواهد داشت.

رئیسجمهور روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که توافق هستهای ایران به زودی امضا شود. وی گفت: مساله هستهای ایران به حل نهایی بسیار نزدیک است. من متعجبم که چرا این توافقنامه تاکنون امضا نشده است. امیدوارم این مهم به زودی انجام شود.

رئیس جمهور روسیه درباره حضورش در انتخابات ریاستجمهوری 2018 گفت: هنوز زود است درباره این مساله صحبت کنیم. باید به سختی و در جهت منافع فدراسیون روسیه کار کنیم و بعد براساس اصول و شکل جامعه تصمیمگیری کنیم بعد از آن میتوان گفت که چه کسی در انتخابات 2018 باشد.

انتهای پیام

در زمینهی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بیاحترامی به اشخاص، قومیتها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزههای دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام و نام خانوادگی*
ایمیل
متن نظر*
● تعداد نظرات (0)
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:38

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی