به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 دی 1397

تسلیم رسانه‌ها در مقابل جمعیت شوکه‌کننده زائران اربعین

تسلیم رسانهها در مقابل جمعیت شوکهکننده زائران اربعین

» سرویس: فرهنگي و هنري - رسانه

اربعین امسال، کربلا میعادگاه زائران بسیاری از سراسر جهان بود. براساس آمارها تعداد کل زائران حدود 20 میلیون و زائران ایرانی بیش از یک میلیون نفر بوده است. این تعداد گسترده زائران در کشوری که در چند ساله گذشته اخبار ناامنیهایش همواره در صدر خبرها قرار داشته، مساله حفظ امنیت زوار را به موضوعی مهم بدل کرده بود، اما با اقدامات مسوولان امنیتی در عراق، این مراسم بزرگ دینی در آرامش و امنیت به پایان رسید.

«گستردگی برگزاری مراسم اربعین در عین حفظ امنیت زوار» را میتوان مهمترین موضوعی دانست که در گزارشها و اخبار مربوط به اربعین (22 آذر) امسال در رسانههای عربی و فارسیزبان برجسته شده بود.

به گزارش ایسنا، در روز 22 آذر ماه "سومریه نیوز" در گزارشی درباره تدابیر سخت امنیتی در عراق برای حفاظت جان زوار نوشت: «تدابیر دولت و مقامات امنیتی این کشور به بالاترین سطح خود رسیده و طرحهای امنیتی - نظامی گستردهای در سراسر عراق به ویژه استانهای همجوار کربلا به اجرا گذاشته شده است».

این شبکه تعداد زائران حاضر در کربلا را حدود 20 میلیون نفر عنوان کرد و نوشت: «مسوولان امنیتی عراق از کشف چندین توطئه تروریستی برای به خاک و خون کشاندن مراسم اربعین خبر دادند که از جمله آن کشف هشت موشک گراد در استان کربلا بوده است».

شبکه سومریه نیوز عراق همچنین از درخواست حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، از نیروهای امنیتی، ارتش و نیروهای داوطلب برای حفظ هشیاری و تامین امنیت زوار تا بازگشت آنها به خانههایشان خبر داد.

العالم در گزارشی به افزایش تعداد زوار از کشورهای مختلف در اربعین امسال اشاره و تعداد زوار ایرانی را یک میلیون و 100 هزار نفر عنوان کرد. در این گزارش آمده است که امسال زائران کربلا از 60 کشور جهان بودهاند.

همچنین شبکه اسکای نیوز عربی به تقویت کمربند امنیتی اطراف کربلا اشاره کرد و خبر داد: «دولت عراق اعلام کرده که تدابیر امنیتی در شهرها و استانهای مذهبی به مدت شش روز دیگر ادامه خواهد داشت تا امنیت زوار اربعین در بازگشت به خانههایشان تامین شود».

شبکه المنار در گزارشی به برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در حرم حضرت زینب (س) در حومه دمشق پرداخت و اشاره کرد که امسال برخلاف سه سال گذشته «جمع کثیری از عاشقان اهل بیت» از کشورهای مختلف به این مکان آمدهاند.

بر اساس این گزارش، «در سه سال گذشته و به دلیل حضور تکتیراندازهای وابسته به گروههای مخالف در محلههای اطراف حرم حضرت زینب(س)، امکان پیادهروی به سوی این مکان مقدس میسر نبود».

همچنین عکسهایی از مراسم باشکوه اربعین در رویترز و آسوشیتدپرس منتشر شده و در روزنامه واشنگتن پست با این عنوان که «میلیونها شیعه برای بزرگداشت مراسم مقدسشان در کربلا با وجود تهدید حملات افراطیون سنی گروه داعش، گرد هم آمدند» بازنشر کرده است.

شبکه بیبیسی در گزارشی که 22 آذرماه ارسال کرده با اشاره به اینکه زائران شیعه در کربلا گرد هم آمدند، به ارائه سوابقی از قیام امامحسین (ع) نیز پرداخته است.

سایت اس.بی.اس نیز اجتماع عزاداران در کربلای امسال را بزرگترین مورد ثبت شده دانسته و اضافه کرده که این در حالیست که تهدیدات امنیتی از سوی داعش بخشهایی از کشور عراق را ناامن کرده است. همچنین در این گزارش تعداد زائران 17.5 میلیون نفر برآورد شده است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:38

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی