به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

افزایش 60 رام قطار به ناوگان ریلی خراسان‌رضوی در دهه پایانی صفر

افزایش 60 رام قطار به ناوگان ریلی خراسانرضوی در دهه پایانی صفر

» سرویس: استان ها - خراسان رضوي

مدیرکل راه آهن خراسان رضوی گفت: 60 رام قطار در دهه پایانی صفر به قطارهای موجود استان جهت سهولت جابهجایی زائران افزوده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدهادی ضیاییمهر در نشست شورای حمل و نقل استان خراسان رضوی که صبح امروز 27 آذر ماه در محل اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: جهت سهولت جابجایی زوار در دهه آخر ماه صفر علاوه بر 80 رام قطار که روزانه 38 هزار مسافر را جابجا میکند، 60 رام قطار دیگر نیز پیشبینی شده است که 65 درصد این ظرفیت برای زوار و هیاتهای مذهبی شهرهایی مثل تبریز، مراغه، زنجان، تهران و قم و 35 درصد آن نیز جهت جابجایی هیاتهای مذهبی درون استان تدارک دیده شده است.

وی همچنین اظهار کرد: نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد در حوزه حمل و نقل داشتهایم که از این رقم 45 درصد در حوزههای حمل و نقل بینالمللی، ترانزیتی، صادراتی و وارداتی با کشورهای آسیای میانه و 55 درصد نیز داخلی بوده است.

ضیائیمهر افزود: در بخش حمل و نقل بینالمللی در سال جاری یک میلیون و 650 هزار تن با کشورهای آسیای میانه مبادله کرده که نسبت به سال گذشته رشد 71 درصدی داشتهایم.

مدیرکل راه آهن خراسان رضوی گفت: در سال جاری تاکنون تعداد 9 میلیون و 650 هزار نفر را جابجا کردهایم که رتبه اول جابهجایی مسافر را با احتساب تهران در کشور داشتهایم.

وی با اشاره به اینکه احداث شش ایستگاه دیگر در دستور کار است، اظهار کرد: توسعه نمازخانهها در ایستگاهها، بهبود خدمات داخل قطارها و بازسازی ناوگان فرسوده نیز از جمله امور در دستور کار است.

ضیاییمهر با اشاره به اینکه در سال جاری برخی از شرکتهایی را که خدمات پایین و غیرقابل قبولی به مسافران ارائه میکردند از برنامه حذف کردهایم، عنوان کرد: تا زمانی که این شرکتها خدمات خود را بهبود نبخشند، اجازه کار به آنها را نخواهیم داد.

وی همچنین افزود: در طی سال 14 میلیون مسافر در مسیر تهران- مشهد جابجا میکنیم که متاسفانه با این تعداد مسافر در این خط ریلی با مشکل مواجه خواهیم شد.

همچنین در ادامه این نشست جواد وحدتیفر، مدیرکل حملونقل و پایانههای خراسان رضوی افزود: از مدیران کاروانهای زوار میخواهیم در خروج از مشهد عجله نکنند تا جابجایی زوار و مسافران با سهولت انجام شود.

وی اظهار کرد: جهت خدمترسانی به زوار در دهه آخر ماه صفر هماهنگیهای جدی توسط ستاد خدمات سفر استان صورت گرفته که امیدواریم با تدابیر مدیریت ارشد استان رویه خروج زائرین از مشهد به آرامی صورت گیرد.

مدیرکل حملونقل و پایانههای خراسان رضوی با اشاره به اینکه هماهنگیهای خوبی نیز با حوزه راه آهن صورت گرفته تصریح کرد: از مدیران کاروانهای شهرستانهایی مانند نیشابور که دارای خطوط ریلی هستند، تقاضا میکنیم حمل و نقل خود را با قطار انجام دهند.

وحدتیفر همچنین در خصوص پایانههای مرزی سرخس، لطفآباد و درگز اظهار کرد: تقریبا پایانه باجگیران غیرفعال شده و در پایانههای مرزی سرخس و لطفآباد نیز محدودیتهایی وجود دارد که این امر به دلیل محدودیتهایی است که کشور ترکمنستان اعمال کرده که امیدواریم با رایزنیهایی انجام شده این مشکلات حل شود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی