به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

شهردار خبر داد: مونتاژ واگن‌های متروی سه کلان‌شهر کشور در تبریز

شهردار خبر داد: مونتاژ واگنهای متروی سه کلانشهر کشور در تبریز

» سرویس: استان ها - آذربايجان شرقي

شهردار تبریز از مونتاژ واگنهای متروی سه کلانشهر کشور در تبریز و همچنین اضافه شدن دو رام دیگر به مجموعه واگنهای پروژه قطار شهری تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، صادق نجفی در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل گفت: با هماهنگیهای صورتگرفته از طریق شرکتی که در استان تشکیل شده است، قطعات واگنهای متروی سه شهر اصفهان، شیراز و تبریز در دپوی لاله شهر تبریز مونتاژ خواهد شد که این فرصت امتیاز بزرگی برای شهر تبریز به شمار میرود.

وی حمایتهای دولتی از پروژه متروی تبریز را تا مقطع فعلی، 530 میلیارد تومان خواند و افزود: در 14 ماه گذشته، شهرداری تبریز نزدیک به 240 میلیارد تومان به پروژه متروی شهر تبریز تزریق کرده است که این رقم، قابل قیاس با 218 میلیارد تومانی که در 10 سال گذشته به این پروژه تزریق شده، نیست.

نجفی ادامه داد: اگر اعتبارات مورد نیاز این پروژه، در وقت مقرر تزریق میشد امروز دستکم، خط اول مترو به کار افتاده بود.

شهردار تبریز از اضافه شدن دو رام دیگر به مجموعه واگنهای پروژه قطار شهری تبریز خبر داد و افزود: با اضافه شدن این دو رام و پیشرفت فیزیکی ایستگاهها در فازهای مختلف، امیدواریم این پروژه، هر چه سریعتر آماده بهرهبرداری شود.

نماینده شهرداران کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات کلانشهرها، گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی دولت به گونهای نیست که در روند اداره کلانشهرها تاثیر چشمگیر بگذارد.

وی با بیان این که قوانینی که از سوی مجلس شورای اسلامی وضع میشود نیز کمکی به کلانشهرها نکردهاست، خاطرنشان کرد: با طرحهای مختلفی که از سوی نمایندگان ارایه میشود، برخی از اعتبارات و منابع کلانشهرها به شهرهای کمجمعیت، اختصاص مییباند، این در صورتی است که طبق قانون نمیتوان بودجه مختص یک شهر را به شهری دیگر اختصاص داد.

نجفی با اشاره به تعامل و هماهنگی شهرداران کلانشهرهای کشور با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان کلانشهرها اهتمام ویژهای برای رسیدگی به معضلات کلانشهرها دارند، اما کمبود تعداد آنها نسبت به نمایندگان سایر شهرها، غالباً مانع از تحقق این موضوع میشود.

وی تشریح کرد: به جایگاه نمایندگان شهرمان در ترکیب هیئترییسه و کمیسیونهای تخصصی مجلس، افتخار میکنیم و امیدواریم مداومت این عزیزان در حل و فصل مشکلات کلانشهرها کارساز باشد.

شهردار تبریز در ادامه به تلاش شهرداری تبریز در سایر حوزههای حملونقل اشاره کرد و گفت: در 18 سال گذشته، تنها 10 میلیارد تومان برای پیشرفت پروژه پایانه مرکزی تبریز هزینه شده است، این در صورتی است که با حمایت ارزشمند شورای اسلامی شهر تبریز، در سال جاری 24 میلیارد تومان صرف این پروژه شده است.

وی مطالعه و اجرای پروژههای متعدد عمرانی را یادآور شد و گفت: شورای اسلامی شهر تبریز 340 میلیارد تومان بودجه برای پروژههای تملک و مسیرگشایی در نظر گرفته که از این میزان، تا کنون 220 میلیارد تومان هزینه شده است.

نجفی حرکت به سمت حملو نقل ترکیبی را ناجی ترافیک شهر دانست و افزود: امروز، کلانشهر تبریز، به مرحلهای از تنوع و گستردگی رسیده که بررسی معضلات و راهکارهای متناسب با آن، در قالب موضوعات رایج شهرداریها امکانپذیر نیست.

شهردار تبریز تاکید کرد: با توجه به 3.6 میلیون جابجایی روزانه در شهر تبریز، نگرش سنتی به حوزه حملو نقل پاسخگوی نیازهای این حوزه نخواهد بود.

وی متذکر شد: با افتتاح مرکز مطالعات و پژوهش های شهرداری تبریز، مصمم هستیم تا تمام برنامههای شهرداری را با پشتیبانی مطالعاتی و پژوهشی، تدوین و اجرا کنیم.

وی همچنین در خصوص روند اجرای پروژه تراموای گفت: با پیگیری پروژه تراموای، این پروژه ارزشمند توسط یک شرکت چینی و یک شرکت اروپایی، در مراحل مطالعاتی بوده و تا پایان سال 94، اجرای مسیر ویژه آن از دو نقطه شهر، آغاز میشود.

صادق نجفی، مهمترین اهداف در بحث تردد در شهر تبریز را، کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر با تکیه بر توسعه پیادهراهها و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی است خواند و گفت: احداث مسیر ویژه دو چرخه سواری به منظور اختصاص پنج درصد از حمل و نقل پاک به این وسیله در هسته مرکزی شهر، در همین راستا مورد توجه شهرداری تبریز قرار گرفت اما متاسفانه، استمرار آن با برخی مقاومتها مواجه شد.

وی با بیان این که هر خانوار تبریزی سالانه بالغ بر 2.5 میلیون تومان برای شهرداری هزینه دارد، گفت: شهرداری در حوزه درآمد و نوسازی، سالانه کمتر از 10 میلیارد تومان در آمد دارد که این درآمد، با وجود انبوه واحدهای تجاری و مسکونی این شهر متناسب نیست.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی