به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

استاندار فارس تأکید کرد: برخورد با زمین‌خواری جهت توقف ساخت و سازهای بی‌رویه

استاندار فارس تأکید کرد: برخورد با زمینخواری جهت توقف ساخت و سازهای بیرویه

» سرویس: استان ها - فارس

استاندار فارس بر لزوم برخورد قاطع و مستمر و منطبق با قانون با پدیده زمینخواری خصوصا در کلانشهرها، تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، دکترسیدمحمد احمدی پنجشنبه 27 آذر در اختتامیه گردهمآیی مدیران کل دفاتر فنی استانداریهای کشور در شیراز، گفت: راهحل توقف ساخت و سازهای بیرویه در حاشیه شهرها، خصوصا شیراز و تبدیل اراضی کشاورزی و باغها به ساختمانهای تجاری و مسکونی، برخورد با پدیده زمینخواری است.

وی با بیان اینکه معکوس شدن نسبت شهرنشینی و روستانشینی نتیجه سیاستهای سالهای قبل از انقلاب و بیتوجهی به عمران و آبادانی روستاهاست، گفت: سیاستهای گذشته، مهاجرت گسترده از روستا به شهر را به دنبال داشت، به طوری که امروز 70 درصد جمعیت کشور در شهرها سکونت دارند.

استاندار فارس ادامه داد: هم اینک وزیر کشور با دیدگاهی بلند و بدون پرداختن به حاشیهها و مسایل وقت گیر، دستور خوبی برای رسیدگی به مسایل مناطق شهری و جلوگیری از توسعه بیرویه شهرها صادر کرده که در دستور کار عملیاتی استانها قرار دارد.

احمدی به شکلگیری باغشهرها در حاشیه برخی شهرها از جمله شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: داشتن باغهایی دور از شهر برای استراحت پایان هفته مردم امری پسندیده است، اما بهرهبرداری از طبیعت باید به شرط آسیب نزدن به سفرههای آب زیرزمینی انجام شود.

وی همچنین آسیبشناسی پروژههای عمرانی و روند نظارت بر آنها را خواستار شد و عنوان کرد: باید با بهرهگیری از تجارب گذشته، نقشه راه جدیدی برای فعالیت دفاتر فنی و نظارت عالی آنها بر امور عمرانی شکل گیرد.

استاندار فارس با بیان اینکه در گذشته برخی طرحها مبنایی کارشناسی دقیق نداشت، بهطوریکه گاه در مناطقی جادهای احداث شد اما بعد تغییر مسیر داد، گفت: به عنوان نمونه، جادهای در استان فارس قبل از انقلاب توسط یک کشور خارجی آسفالت شد که تاکنون نیاز به روکش پیدا نکرده و حال آن که آسفالت اتوبانها و معابر شهری در سالهای پس از انقلاب نیازمند ترمیم و روکش است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر توانمندسازی روستاها تاکید و تصریح کرد: اگر به روستاها به عنوان یک واحد تولیدی و مسکونی نگاه کنیم و خدمات رسانی و ایجاد اشتغال داشته باشیم، میتوان امیدوار بود که دیگر مهاجرتی از روستا به شهر انجام نشود.

استاندار فارس بیان کرد: به خاطر بی توجهی به روستاها، شغل اکثر روستاییان به کشاورزی و دامداری تبدیل شده که در اثر خشکسالی آسیب دیده است.

احمدی با بیان اینکه آسیبهای روانی ناشی از زندگی ماشینی در شهرها قابل احصا نیست، گفت: با مبلمان شهری زیبا میتوان به افزایش امید و علاقه به زندگی و نشاط شهری امیدوار بود.

انتهای پیام

بلاتکلیفی برخی از طرحهای مسکن مهر

تبدیل پروژه ورزشگاه میانرود شیراز به اثری باستانی

استاندار فارس گفت: در حال حاضر یکی از بزرگترین معضلات عمرانی کشور، طرح مسکن مهر و بلاتکلیف ماندن برخی از پروژههای این طرح است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه فارس، سیدمحمد احمدی پنجشنبه 27 آذرماه در حاشیه گردهمایی مدیران کل دفاتر فنی استانداریهای کشور، در جمع خبرنگاران گفت: برخی طرحهای مسکن مهر در شیراز و فارس بدون استفاده رها شده و هیچ زیرساختی ندارند.

وی افزود: در لپویی فارس شش هزار واحد مسکن مهر احداث شده که هنوز هم به سرانجامی نرسیده است.

استاندار فارس با بیان اینکه طرح مسکن مهر کار بزرگی بود اما بهدلیل کمتوجهی به مسائل کارشناسی و ابعاد مختلف کار، معطل مانده است، گفت: وامهای زودبازدهی که در دورههای قبل برای این طرح پرداخت شده 100 هزار معوقه بانکی بر جای گذاشته است.

احمدی گفت: این در حالی است که بخشی از تسهیلات پرداختی نه به ایجاد مسکن منتهی شده و نه شغل پایداری ایجاد کرده یا منجر به احداث واحد تولیدی شده است.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه روند اجرایی ساخت ورزشگاه میانرود به درازا کشیده و آن را به آثار باستانی تبدیل کرده است، گفت: خوشبختانه در سال 94 شش میلیارد تومان بودجه به آن اختصاص داده شده است.

استاندار فارس همچنین در خصوص گردهمایی دو روزه مدیران کل دفاتر فنی استانداریهای کشور خاطرنشان کرد: این دفتر متخصصترین سازمانی است که میتواند بر طرحهای عمرانی نظارت کند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی