به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 دی 1397

50 درصد راه‌های روستایی زنجان توجیه اقتصادی ندارند

50 درصد راههای روستایی زنجان توجیه اقتصادی ندارند

» سرویس: استان ها - زنجان

استاندار زنجان معتقد است: حدود 50 درصد راههای روستایی استان فاقد توجیه اقتصادی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، جمشید انصاری، امروز، 27 آذر در مراسم تجلیل از راهداران نمونه استان با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد راههای همسنگ استان، راههای روستایی است، تصریح کرد: جمعیت روستایی استان در حدود 38 درصد کل جمعیت استان را شامل میشود که این آمار نشاندهنده آن است که درصد سرمایهگذاری در این بخش بیش از آن چیزی است که میتوان تصور کرد.

وی ادامه داد: این آمار نشاندهنده آن است که دولت در جهت محرومیتزدایی و رفاه مردم این میزان سرمایهگذاریها را انجام داده است، این در حالی است که در حدود 50 درصد از راههای روستایی استان فاقد توجیه اقتصادی است.

انصاری با بیان اینکه ارزش سرمایهگذاری ثابت در حوزه راه برای هر زنجانی بیش از 60 میلیون ریال است، خاطرنشان کرد: این میزان سرمایهگذاری عدد بالایی است، به همین خاطر مردم استان باید از این میزان سرمایهگذاری صورت گرفته در حوزه راه باخبر شوند، چرا که اطلاعرسانی از این موضوع باعث میشود که در حفظ و نگهداری این سرمایه کمکحال مسوولان باشند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با یادآوری اینکه 90 درصد سرمایهگذاری صورت گرفته در بخش راهها مربوط به خود استان بوده و 10 درصد مابقی به دلیل موقعیت جغرافیایی استان در بخش آزادراهها هزینه شده است، اظهار کرد: متأسفانه گزارشهای رسیده در خصوص میزان تلفات جادهای بیانگر آن است که سالانه 17 تا 18 هزار نفر تلفات انسانی در جادههای کشور داریم و این آمار در طول 15 سال از 28 هزار نفر به این رقم رسیده است.

وی تصریح کرد: عمده دلیل این سوانح نیز مربوط به عامل انسانی بوده است که امیدواریم با آموزشهای لازم در این زمینه شاهد کاهش تلفات جادهای باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز با بیان اینکه 5800 کیلومتر راه اصلی، فرعی و بزرگراهها در استان زنجان وجود دارد، افزود: اگر قرار باشد هماکنون اقدام به احداث این میزان راه به نرخ امروز احداث کنیم باید اعتباری بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان هزینه کنیم، بنابراین با نیمنگاهی به این آمار درمییابیم که در حال حاضر سرمایه عظیمی در حوزه راهها در اختیار داریم.

کلیمالله وثوقی با اشاره به اینکه 10 هزار و 400 کیلومتر راه همسنگ در استان وجود دارد که 2 درصد کل راههای همسنگ کشور را تشکیل میدهد، تصریح کرد: تراکم راهها در استان نسبت به کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد، اما متأسفانه در نگهداری راهها هنوز نتوانستهایم به نرم جهانی برسیم، چرا که در این زمینه، کشورهای توسعهیافته 2 تا 6 درصد ارزش احداث راهها را به امر نگهداری اختصاص میدهند. سالیانه در حدود 200 میلیارد تومان برای نگهداری محورهای مواصلاتی استان نیاز است.

وی با یادآوری اینکه در حدود 28 راهدارخانه در سطح استان داریم، اظهار کرد: بیشتر این راهدارخانهها در گردنهها و نقاط صعبالعبور استان متمرکز شدهاند. از طرفی، 226 دستگاه ماشینآلات داریم. همچنین بین 400 تا 450 راهدار در طول طرح زمستانی به ارایه خدمات حواهند پرداخت.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از هادی نظری به عنوان راهدار نمونه کشوری و همچنین 15 راهدار نمونه استانی تقدیر شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی