به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

حوزه و دانشگاه باید هدف مشترک برای ارتقای جایگاه علمی کشور داشته باشند

رئیس دانشگاه بوعلی سینا:

حوزه و دانشگاه باید هدف مشترک برای ارتقای جایگاه علمی کشور داشته باشند

» سرویس: استان ها - همدان

رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: حوزه و دانشگاه باید هدف مشترکی برای ارتقای جایگاه علمی کشور از نظر سیاستهای مبتنی بر دستورات شرح مقدس اسلام داشته باشند.

دکتر منصور غلامی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه همدان، اظهار کرد: ما باید ابتدا ارزیابی کنیم که چقدر در وحدت حوزه و دانشگاه، این هدف پیگیری شده و به موفقیت رسیده است چرا که همه به ظاهر موفق هستند و هیچ مجموعهای نخواهد گفت که هدف من اعتلا و ارتقاء نیست اما متاسفانه در عمل هر کدام دستاوردهای قابل نقض داشتهاند.

وی تصریح کرد: دانشگاهها باید به اندازهای که این ماموریت را برعهده دارند در رسیدن به هدف نیز موفق شوند. ما برای اینکه بتوانیم این کشور اسلامی را صاحب علم و فن معرفی کنیم تا حدودی موفق بودهایم و شرایط و امکانات ایجاب کرده از لحاظ علمی در منطقه جزو کشورهای اول و دوم باشیم.

غلامی خاطرنشان کرد: در داخل کشور توانستیم با اقدامات ارزشمند در بخش های مختلف از جمله رسیدن به استقلال در انرژی هستهای، انجام تحقیقات دقیق در رویان و زیست فناوری و همچنین در صنایع دفاع که استقلال کشور را به دنبال دارد، حرفی برای گفتن داشته باشیم. در بخشهایی نیز ممکن است هنوز آنچنان که باید رتبههای بالایی در منطقه و دنیا کسب نکردهایم که باید در این زمینه نیز تلاشهای بیشتری صورت گیرد.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه حوزههای علمیه نقش خود را به خوبی ایفا میکنند، افزود: باید تلاش همه محققان، اساتید و دانشمندان در راه خدا باشد. این افراد با داشتن نیت خالص و تقویت آن میتوانند موفقتر عمل کنند.

غلامی با اشاره به اخلاق در حوزه و دانشگاه یادآور شد: در علم تحقیق، گسترش دانش اخلاق باید بیش از پیش مدنظر و شالوده کار قرار گیرد. اگر محققان و اساتید در هر بخش تلاش کنند که خود و تمام شاگردان و همکاران را در راستای کسب مکارم اخلاق قرار دهند و علم را با این نگاه جستجو کنند تلاش حوزه و دانشگاه در هر مکان و منطقه جغرافیایی در عین وحدت خواهد بود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی