به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

اعتبارات لازم جهت رسیدگی به امور عشایر تخصیص داده شود

استاندار سمنان:

اعتبارات لازم جهت رسیدگی به امور عشایر تخصیص داده شود

» سرویس: استان ها - سمنان

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان طی جلسهای با حضور مدیران ارشد دستگاههای اجرایی مرتبط با عشایر به بررسی مشکلات این قشر زحمتکش پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، محمد وکیلی در اولین نشست شورای عشایری استان سمنان، نقش عشایر را در کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: عشایر نقش بسیار مهمی در اقتصاد دارند و از این رو باید با جدیت و دقت بیشتری مسائل و مشکلات این قشر مرتفع شود.

استاندار سمنان از معاونت امور عمرانی و دفتر فنی استانداری خواست در خصوص مشکلات مناطق عشایری و از جمله در بخشهای عمرانی، آب، راه و اموری که تاثیر جدی بر وضعیت مناطق عشایری دارند، پیگیری جدی داشته باشند.

استاندار سمنان با اشاره به نیاز مهم و اساسی عشایر جهت اطلاع از وضعیت آب و هوا برای پیشگیری از آسیبها و خسارات ناشی از بارش بر اطلاع رسانی وضعیت هواشناسی از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه عشایر تاکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به پوشش ماهوارهای تلفن که در اغلب نقاط استان وجود دارد، ضروری است شماره تماس عشایر در اختیار هواشناسی استان قرار گرفته تا اطلاع رسانی گردد تا شاهد حوادث کمتر در این بخش باشیم.

استاندار سمنان با اذعان به اینکه دام و دامپروری بخشی از سرمایههای کشور است، بر لزوم تلاش بیشتر عشایر و مسئولان ذیربط بر نگهداری و پیشگیری از آسیب رسیدن به دامها تاکید کرد و افزود: چوپانی شغل شریفی است و عشایر باید در این زمینه از افرادی که در امر دام و دامپروری تخصص دارند، بهره جویند.

وکیلی با بیان اینکه هنور فرهنگ کار در جامعه به درستی تعریف نشده است، اضافه کرد: باید افرادی که در زمینه دامپروری تحصیلات دانشگاهی دارند، ساماندهی شده و عشایر ما باید این امر را در بحث نگهداری از دامها مورد توجه قرار دهند و مشکلات عشایر باید در این زمینه حل شود.

استاندار سمنان همچنین با اشاره به اقدامات دامپزشکی استان در خصوص خدمات رسانی به عشایر، گفت: دامپزشکی استان تاکنون توانسته اقدامات مطلوبی در این بخش انجام دهد و امید است با توجه به وضعیت خشکسالی و در نظر گرفتن شرایط دامها و استفاده از مکملها از خسارات ناشی از تلفات دام در استان جلوگیری شود.

وی همچنین از مدیریت امور عشایری و جهاد کشاورزی و معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری خواست تا اعتبارات لازم را در خصوص رسیدگی به امور عشایر تخصیص دهند تا در سال آینده با رفع مشکلات ناشی از خشکسالی و بهبود وضعیت مراتع با توجه به بارشها، وضعیت مطلوب تری برای عشایر ایجاد شود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان به شرایط سخت زندگی عشایری اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اسکان عشایر در نقاط دور در صورت نیاز، مسائل مربوط به امداد و درمان عشایر از طریق ناوگان هوایی انجام میشود. ضمن اینکه مسئولین بیمه تامین اجتماعی و معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری نیز موظفند مسائل مربوط به خدمات بیمهای عشایر استان را پیگیری جدی کنند.

همچنین استاندار سمنان از فرمانداران خواست هر دو ماه یکبار کمیسیون بررسی مسائل و مشکلات عشایر را در سطح شهرستان تشکیل دهند.همچنین مقرر شد وضعیت بهداشت و سلامت عشایر استان در کمیسیونی ویژه با حضور مدیران ارشد دفتر مدیریت بحران، تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی و دستگاههای مرتبط بررسی و پیگیری شود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی