به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی از بیشترین نوع قصور پزشکی است

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:

بیاحتیاطی و بیمبالاتی از بیشترین نوع قصور پزشکی است

» سرویس: استان ها - مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: بیشترین نوع قصور پزشکی در بیاحتیاطی و بیمبالاتی بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، دکتر علی عباسی، امروز 27 آذر در سمینار قصور پزشکی از دیدگاه حقوقی که در بیمارستان بوعلی ساری برگزار شد، اظهار کرد: شایعترین بی احتیاطی، نگرفتن شرح حال، معاینه نکردن و توجه نکردن به علایم بالینی بیمار است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: هر نوع خطایی که در فرآیند ارایه سلامت ایجاد شود، چه سبب صدوم شود و چه نشود به عنوان خطای پزشکی محسوب میشود.

عباسی خاطرنشان کرد: طبق اعلام انجمن پزشکی آمریکا سالانه 44 تا 98 هزار بیمار بر اثر خطاهای پزشکی بیمارستان و 7000 بیمار سالانه به علت دست خط بد پزشکان فوت میکنند. متاسفانه در ایران امار مدونی در دست نیست اما به نظر میرسد میزان خطای بد خطی پزشکان و آمار شکایت ناشی از آن بالا باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد: بر اساس بررسیهای پزشکی قانونی طی 5 ساله اخیر در جراحی زنان و زایمان 1343 مورد و ارتوپدی 1335 مورد محکومیت صادر شده است. طی همین بررسیها مشاهده شده 15 درصد داروهای تجویز شده اشتباه بوده است.

وی با بیان اینکه در سیستم قضایی ایران، خطاها در پزشکی شامل بی احتیاطی و عدم مهارت است افزود: در بسیاری از موارد علت بوجود امدن یک خطای پزشکی بیش از آنکه ناشی از بیتوجهی پزشک باشد نتیجه اشکال در کل سیستم است. شاهد افزایش روز افزون شکایت از پزشکان به دلیل خطاهای آنان هستیم.

عباسی خاطرنشان کرد: تاخیر در گزارش یک علامت، عدم گزارش داروهایی که مصرف میکنند، عدم گزارش علایم، ترس از مسایل قانونی و اعمال فشار از جمله خطاهای بیماران است که در قانون به آن توجه شده است.

وی با اشاره به خطاهای جراحی، بیان کرد: انجام جراحی بر روی قسمت اشتباهی از بدن بیمار، انجام جراحی با روش و رویه غلط بر روی بیمار و جا گذاشتن اشیاء خارجی در بدن بیمار از جمله این خطاهاست.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی